Dráma na policajnej stanici: Agresor útočil na policajtku nožom

Zdieľať
Najky titulka 5 1.jpg
Foto: Canva

Policajti museli zasahovať a po opakovaných výzvach ho donútili odhodiť nôž. Obvinený muž teraz čelí zločinu útoku na verejného činiteľa.

Obvineniu zo zločinu útoku na verejného činiteľa čelí 45-ročný muž z obce Kravany (okres Poprad), ktorý priamo na obvodnom policajnom oddelení v Hranovnici v stredu popoludní nožom zaútočil na policajtov.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, vstupné dvere do budovy otvorila službukonajúca policajtka. „Muž oznámil, že prišiel, nakoľko žena na neho volala políciu. V ruke držal nôž. Bol vyzvaný, aby nôž odhodil na zem,“ opísala situáciu Ligdayová.

Muž však podľa policajnej hovorkyne výzvu neuposlúchol a vstúpil do chodby. Dvakrát sa pritom zahnal nožom na policajtku v úrovni jej krku a hlavy „Službukonajúci policajt za použitia hrozby zbraňou opätovne vyzval muža, aby pustil nôž na zem. Ani túto výzvu muž neuposlúchol a približoval sa k policajtom. Znova bol vyzvaný, aby upustil od protiprávneho konania a nôž odhodil na zem, čo 45-ročný muž konečne aj urobil,“ dodala Ligdayová.

Za použitia donucovacích prostriedkov policajti muža obmedzili na osobnej slobode. Okresný vyšetrovateľ v Poprade s mužom vykonal potrebné procesné úkony a na základe dôkaznej situácie mu vzniesol obvinenie. „Na obvineného bol spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie,“ informovala policajná hovorkyňa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom