Dramatická akcia Anubis odhalila kruté praktiky psích zápasov na Slovensku. Polícia našla desiatky psov a ďalšie dôkazy

Zdieľať
271890_sni mka obrazovky 2024 05 28 o 15.39.07 640x420.jpg

Počas domových prehliadok našli desiatky pitbullteriérov, bežiace pásy pre psov, kusadlá, páčidlá na otváranie papule, veterinárne preukazy, čipy, zdravotnícky materiál, steroidy, mobilné telefóny a ďalšie dôkazy.

Príslušníci Policajného zboru v rámci akcie Anubis zasiahli proti organizátorom psích zápasov na Slovensku. Ako ďalej informoval hovorca policajného prezídia Roman Hájek, v rámci akcie vykonali domové prehliadky v Trnavskom, Nitrianskom a Žilinskom kraji.

Pri prehliadkach policajti objavili desiatky pitbullteriérov obidvoch pohlaví a množstvo dôkazov súvisiacich s nelegálnou činnosťou, ako bežiace pásy pre psov, drevené činky, kusadlá, páčidlá na otváranie papule, veterinárne preukazy, čipy, zdravotnícky materiál, steroidy a ďalšie neznáme látky, ako aj mobilné telefóny, fotoaparáty, USB kľúče a poznámkové bloky. Tieto dôkazy sú momentálne predmetom znaleckého skúmania.

„Policajnej akcii predchádzala dlhodobá a odborná činnosť policajných špecialistov, ktorí pracovali na odhalení rozsahu tejto nelegálnej činnosti a na získaní potrebných dôkazov,“ uviedol Hájek, Dodal, že v prípade je vedené trestné stíhanie za trestný čin organizovania zápasov zvierat, za ktorý páchateľom hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom