Dramatický zásah hasičov so šťastným koncom! Z horiaceho bytu zachránili staršiu osobu

Zdieľať
Najky titulka 19 1.jpg
Foto: Hasičský a záchranný zbor

Hasiči, čeliac hustému zadymeniu, otvorili dvere, ktoré boli poškodené požiarom, a transportovali obeť k rýchlej zdravotnej pomoci.

Utorkový večerný požiar bytu na Ulici Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši mal takmer tragické následky. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Mária Pohanková Zahatlanová, hasičom sa pri zásahu podarilo vyniesť z bytu staršiu osobu v bezvedomí.

Požiar bytu na šiestom poschodí sedemposchodového bytového domu hasičom nahlásili krátko pred 17.15 hod. „Hasiči pomocou hydraulického náradia otvorili bezpečnostné dvere, ktoré boli zničené a zatavené požiarom. Nájdenú osobu v bezvedomí transportovali k posádke rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá ju previezla na ďalšie ošetrenie do nemocnice,“ priblížila Pohanková Zahatlanová.

Doplnila, že zásah hasičov sťažovalo husté zadymenie, pričom požiar sa podarilo zlikvidovať krátko po 20.30 hod. „Pravdepodobnou príčinou požiaru bol skrat batérie elektrobicykla. Predbežná škoda bola odhadnutá na 150-tisíc eur,“ dodala krajská hovorkyňa hasičov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom