Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drastický nárast cien tepla sa netýka všetkých! Koho sa extrémne nárasty týkajú?

Radiator.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 28. januára (SITA) – Medializované extrémne nárasty cien tepla sa týkajú domácností, ktoré nepodliehajú regulácii, tvrdí Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Neregulované ceny tepla pre bytové domy s vlastnou kotolňou môžu evidovať dramatické nárasty cien. Informoval o tom hovorca ÚRSO Radoslav Igaz.

„Viaceré medializované extrémne vysoké nárasty cien tepla sa týkajú najmä nárastu cien tepla v bytových domoch s vlastnou kotolňou, tie ale nepodliehajú regulácii zo strany ÚRSO. Uvedenú tému však vnímame veľmi citlivo v kontexte súčasného vývoja trhových cien energií, najmä z pohľadu dopadov na sociálne zraniteľné skupiny obyvateľstva, a pozorne skúmame možnosti súčasného regulačného rámca na posilnenie ich ochrany,“ uviedol predseda ÚRSO Andrej Juris.

Úrad spolupracuje s Ministerstvom hospodárstva SR a analyzuje možnosti regulácie ceny plynu aj pre spomínané bytové domy s vlastnou kotolňou, keďže veľká časť takto dotknutých domových kotolní využíva ako palivo na výrobu tepla zemný plyn.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 28. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: