Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dva týždne po samovražde Potokárovej (†27): V divadle našli náhradu, vracia sa problémová herečka

Monika Potokárová
Monika Potokárová Foto: SND
reklama:
reklama:

Vráti sa z materskej dovolenky. Potom, ako pred dvomi týždňami Slovensko šokovala samovražda Moniky Potokárovej, muselo Slovenské národné divadlo pristúpiť k rušeniu predstavení, v ktorých stvárňovala úlohy, ktoré sa nealternovali. Išlo teda o tie, v ktorých nemala mladá herečka náhradu. Jedným takým predstavením je aj inscenácia Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch. V tomto prípade však už tvorcovia prišli s riešením. 

Konkrétne ide o postavu grófky Hrabovskej, ktorú si najnovšie zahrá Petra Vajdová. Tá ju hrala aj pôvodne, ked hru v divadle uviedli. To bolo pred 4 rokmi, odvtedy si aj život Vajdovej prešiel množstvom vzostupov a pádov. Herečka totiž za ten čas stihla absolvovať protialkoholické liečenie, našla si tam partnera Martina, vydala sa za neho a porodila mu syna. Momentálne si tak čerpá materskú dovolenku, z ktorej sa už čoskoro opäť vráti na dosky, ktoré znamenajú svet.

„Môžeme potvrdiť, že sa Petra Vajdová vráti do inscenácie Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch a v Rodákoch úlohu, ktorú hrala Monika Potokárová, naštuduje Barbora Andrešičová z DAB Nitra. O ostatných alternáciách sa rokuje,“ povedala pre týždenník Šarm tajomníčka SND Izabela Pažítková. Prvýkrát sa v inscenácii predstaví Vajdová medzi sviatkami, najbližšie predstavenie je totiž naplánované na 28. decembra. Práve Petra by mohla byť tou, ktorá preberie niektoré postavy po Potokárovej. Či sa vráti definitívne, je otázne.

Petra Vajdová
Petra VajdováFoto: TV Markíza

„S Petrou Vajdovou komunikujeme o jej možnosti návratu z rodičovskej dovolenky. Kým nedospejeme k finálnej dohode, nebudeme sa k danej téme ďalej  už vyjadrovať. Petru Vajdovú si ako herečku veľmi vážime a jej návrat by bol pre nás veľkou pomocou. Alternácie do ďalších predstavení, v ktorých Monika Potokárová účinkovala, rieši vedenie činohry a dramaturgia veľmi intenzívne,“ doplnila Pažítková. Vajdová to však nebude mať jednoduché. Predsalen si prešla za posledné roky peklom, navyše nedávno jej manžela Martina nachytali ako šoféruje pod vplyvom alkoholu kamión. Z práce následne dostal výpoveď. Práve s Martinom sa spoznala počas liečenia, kedy sa obaja snažili zbaviť svojej závislosti. Zdá sa však, že manžel obľúbenej herečky svoju triezvosť nevydržal.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: