Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dve kamarátky si kúpili dom za 835-tisíc dolárov, hovoria si platonické manželky

Ilustračné foto
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Dve rozvedené mamičky v Marylande (USA) si kúpili spoločný dom za 835-tisíc dolárov a presťahovali sa tam so svojimi deťmi. Hovoria si platonické manželky. Ako informuje Bussines Insider ženy si navzájom pomáhajú so starostlivosťou o deti a zdieľaním spoločných výdavkov za domácnosť. Ide o trend s názvom „mommunes“.

Dlhoročné priateľky Holly Harper a Herrin Hopper si v apríli 2020 kúpili štvorpodlažný dom, kde teraz žijú spolu so svojimi troma ďeťmi. Ako uvádza denník New York Times, Harper a jej 10-ročná dcéra bývajú na prvom poschodí, zatiaľ čo Hopper a jej 10- ročný syn a 15-ročná dcéra obývajú druhé poschodie.

Harper a Hopper, ktoré sa navzájom označujú ako platonické manželky, majú podľa New York Times aj nájomníka, ktorý si prenajíma suterén. Poslednú jednotku na poschodí ponechali voľnú a premenili ju na spoločný priestor, ktorý je prístupný všetkým obyvateľom domu.

ilustračné foto
ilustračné fotowww.gettyimages.com

V roku 2022 bolo v USA podľa amerického úradu pre sčítanie ľudu 10,9 milióna rodín s jedným rodičom a dieťaťom mladším ako 18 rokov. Podľa Bussines Insider, až 80 percent týchto domácností spravovovala matka. Rodiny s jedným rodičom podľa štatistík žijú častejšie v chudobe.

Práve túto situáciu by mohol vyriešiť trend „mommunes“, ku ktorému sa podľa New York Times pridáva čoraz viac slobodných matiek. Svoje financie a starostlivosť o domácnosť tak môžu zdieľať spoločne s platonickou manželkou a prechádzať materstvom bez mužských partnerov.

„V patriarchálnom heterosexuálnom vzťahu sa rozvediete a zostanete v dome, alebo si kúpite iný dom a žijete izolovaný život, v ktorom by ste mali randiť a znova sa zamilovať, vydať alebo spojiť rodiny,“ povedala Hopper pre New York Times. Podľa nej ide o zaužívané klišé, ktoré sa snažia vyvrátiť a  upozorniť na to, že existuje aj iná možnosť riešenia situácie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor ambrovaDátum 16. mája 2023Zdroj Bussines Insider, New York Times
reklama:
reklama:
reklama: