Dve kamarátky si kúpili dom za 835-tisíc dolárov, hovoria si platonické manželky

Zdieľať
Ilustračné foto
Ilustračné foto www.gettyimages.com

Dve rozvedené mamičky v Marylande (USA) si kúpili spoločný dom za 835-tisíc dolárov a presťahovali sa tam so svojimi deťmi. Hovoria si platonické manželky. Ako informuje Bussines Insider ženy si navzájom pomáhajú so starostlivosťou o deti a zdieľaním spoločných výdavkov za domácnosť. Ide o trend s názvom „mommunes“.

Dlhoročné priateľky Holly Harper a Herrin Hopper si v apríli 2020 kúpili štvorpodlažný dom, kde teraz žijú spolu so svojimi troma ďeťmi. Ako uvádza denník New York Times, Harper a jej 10-ročná dcéra bývajú na prvom poschodí, zatiaľ čo Hopper a jej 10- ročný syn a 15-ročná dcéra obývajú druhé poschodie.

Harper a Hopper, ktoré sa navzájom označujú ako platonické manželky, majú podľa New York Times aj nájomníka, ktorý si prenajíma suterén. Poslednú jednotku na poschodí ponechali voľnú a premenili ju na spoločný priestor, ktorý je prístupný všetkým obyvateľom domu.

ilustračné foto
ilustračné foto www.gettyimages.com

V roku 2022 bolo v USA podľa amerického úradu pre sčítanie ľudu 10,9 milióna rodín s jedným rodičom a dieťaťom mladším ako 18 rokov. Podľa Bussines Insider, až 80 percent týchto domácností spravovovala matka. Rodiny s jedným rodičom podľa štatistík žijú častejšie v chudobe.

Práve túto situáciu by mohol vyriešiť trend „mommunes“, ku ktorému sa podľa New York Times pridáva čoraz viac slobodných matiek. Svoje financie a starostlivosť o domácnosť tak môžu zdieľať spoločne s platonickou manželkou a prechádzať materstvom bez mužských partnerov.

„V patriarchálnom heterosexuálnom vzťahu sa rozvediete a zostanete v dome, alebo si kúpite iný dom a žijete izolovaný život, v ktorom by ste mali randiť a znova sa zamilovať, vydať alebo spojiť rodiny,“ povedala Hopper pre New York Times. Podľa nej ide o zaužívané klišé, ktoré sa snažia vyvrátiť a  upozorniť na to, že existuje aj iná možnosť riešenia situácie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom