Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Európska komisia hodnotila plán obnovy Slovenska. Premiér dnes predstavil hodnotenie

Foto: SITA/Kancelária Národnej rady SR
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 22. novembra (SITA) – Slovenský plán obnovy a odolnosti je jedným z najlepších v Európskej únii (EÚ). Počas tlačovej konferencie v rámci Stredoeurópskej energetickej konferencie to povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO). Uviedol, že Slovensko odovzdalo plán spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky ako prvé a aj Európska komisia ho vyhodnotila veľmi dobre.

Heger pripomenul, že plán je jedna vec a realizácia je niečo úplne iné. Doplnil, že počas implementácie plánu sa Slovensko stretáva s veľkými výzvami, ale darí sa mu v tom. „Hovoríme o obnoviteľných zdrojoch energie, o obnove budov, o udržateľnej doprave a tiež o dekarbonizácii priemyslu. Kostrou slovenskej ekonomiky je priemysel, a preto investícia do dekarbonizácie priemyslu je jednou z najväčších priorít,“ pripomenul premiér.

Reformy, ktoré sú súčasťou všetkých plánov obnovy, sa týkajú aj ochrany prírody, reformy krajinného plánovania a ukončenia podpory spaľovania hnedého uhlia a transformácie regiónu Hornej Nitry.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 22. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: