Pojem „zombie“ sa v popkultúre objavuje už viac ako sto rokov. Postavy oživených mŕtvol vystupujú v hororových románoch aj filmoch, no ich pôvod siaha ku kultu voodoo, kde sa slovom zombie označuje človek pod vplyvom omamných látok, ktorý slepo poslúcha rozkazy iného človeka. Chápanie zombie sa však časom menilo. Pozri sa, ako!
Voodoo zombie z roku 1932
Človek sa na zombíka zmenil po tom, čo vypil špeciálny nápoj. Takýto zombík nebol oživenou mŕtvolou, ale živou bytosťou bez vlastnej vôle.
Živá mŕtvola z roku 1968
V tomto období sa za zombie označovala oživená mŕtvola, ktorú bolo možné zabiť tak, že mu niekto odťal hlavu. Takýto zombík bol silný, ale pomalý a necítil bolesť.
Zombie nakazený vírusom z roku 1996
V 90.rokoch sme zombíkov vnímali ako kreatúry, ktoré boli vytvorené pri prísne tajných experimentoch. Toto sú zombíci, akí sa objavili vo viacerých počítačových hrách, ako napríklad v Resident Evil. Boli pokrytí hnijúcim mäsom a hrýzli svoje obete.
Besný zombie z rok 2002
Takýto zombíci mali krvou podliate oči, boli rýchli bežci a zvracali infekčnú krv.
Hryzúci zombie z roku 2010
Tento typ zombíka prežije aj rozpolenie. Vyznačuje sa nekoordinovanými pohybmi a tým, že vie čuchom zistiť prítomnosť ľudí. Jediný spôsob, akým ho zabiť, je vyhladovať ho alebo mu rozdrviť hlavu.
Zombie Z z roku 2013
Tento typ zombíkov sa správa ako deštruktívna sily prírody. Svoje obete vnímajú vďaka zvuku a jediný spôsob, akým je možné zabiť ich, je upálenie. Typickí sú tým, že vydávajú zubami nepríjemné zvuky.
Krvavý zombíci z roku 2015
Lovia v noci, dokážu skákať a liezť cez prekážky, sú extrémne rýchli a obratní.