Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou? Vedci prišli na zaujímavú odpoveď

priateľstvo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
priateľstvo www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Otázka, na ktorú mnoho ľudí nepozná odpoveď. Otázka, ktorá je stará ako ľudstvo samo. Aká je teda odpoveď? Na túto otázku sa snažilo prísť nespočetne veľa psychológov a vedcov. Bolo vykonané množstvo štúdií, výskumov i experimentov. Ľudia sa rozdelili do dvoch táborov. Prvý tábor priateľstva medzi ženou a mužom verí, druhý tábor naopak. Jedna skupina ľudí verí, že priateľstvo medzi mužom a ženou existuje, druhá si naopak myslí, že ich vzťah raz prerastie do lásky. A čo si myslíte vy?

Výsledky štúdie zverejnenej v Evolutionary Psychological Science sú naozaj prekvapivé. Pravda je taká, že obe pohlavia sa na toto priateľstvo pozerajú trochu inak. Sú to predovšetkým muži, ktorí viac očakávajú, že ich priateľstvo so ženou prerastie v niečo viac. Výskumu sa zúčastnilo množstvo dvojíc odlišného pohlavia, ktoré mali medzi sebou iba čistý priateľský vzťah. Lenže sa zistilo, že muži cítia k svojim kamarátkam oveľa vyššiu príťažlivosť, než oni k nim. Rozdiely však neboli až také obrovské.

Pravda je taká, že muži priateľstvu medzi nimi a ženami veľmi neveria a skôr dúfajú, že sa z neho časom stane niečo viac. Toto správanie je charakteristické predovšetkým u mladších mužov. Vedci sa domnievajú, že priateľstvo medzi ženou a mužom možné je, ale iba vo vyššom veku. Pokiaľ ste teda ženou a máte kamarátstvo s mladším mužom, je veľmi pravdepodobné, že od neho očakáva niečo viac.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 18. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: