Fantómov hvizd, ktorý terorizoval mladé dievča každú jednu noc

Zdieľať
Fantomovhvizdtitulna.jpg

V roku 1950 sa noviny zaplnili prípadom fantómového hvizdu, ktorý sa odohral v mestečku Paradis amerického štátu Louisiana. Popiskujúci fantóm údajne terorizoval len 18 ročné dievča menom Jacqueline Cadow. Vo februári začala Jacqueline počuť pod oknom svojej spálne pískanie pripomínajúce vlčie zavýjanie, ktoré sa ozývalo výhradne v noci. Záhadný a dodnes neznámy páchateľ sa pravidelne každú noc ukrýval v húštine pri dome a desil mladé dievča. Nezostalo to však len pri mrazivom hvizde. Páchateľ zašiel oveľa ďalej…

Https://www.pexels.com/photo/adult art black and white blur 368855/

Zhodou okolností sa do domu, v ktorom Jacqueline Cadow bývala so svojou mamou, vlámala neznáma osoba len niekoľko dní pred začatím nočného strašenia. Miestne autority boli na tento incident niekoľkokrát upozornené, avšak záhadný prípad nikto neriešilo, a to dokonca ani po tom, čo sa do prípadu zapojili médiá. Noc čo noc dievča počúvalo rovnaké fantómové pískanie, až dokým neoznámila svoje zásnuby so štátnym policajtom Herbertom Belsomom. Obťažovanie mladej dievčiny v ten deň narástlo do niečoho horšieho. Pískanie sa zmenilo na žalostné spevy, ktoré musela počúvať každú noc.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Man Dark Demon Hood Death Darkness Hooded Ghost 164761

V tomto období Jacqueline obdŕžala taktiež telefonát, v ktorom sa jej neznámy hlas vyhrážal smrťou. Človek na druhej strane linky jej prisahal, že ak nezruší svoju svadbu, príde si po ňu a zabodne do nej nôž. Keď však Jacqueline, jej mama, teta a reportér New Orleanského denníka States-Item začuli pískajúceho fantóma aj v ich práci, mladé dievča skolabovalo. Reportér a jej snúbenec Herbert prehľadali dvor, no nepodarilo sa im nájsť ani živej duše.

Https://yourelisteningnow.com/2014/06/16/monday mystery the phantom whistler of louisiana/

Jacqueline sa pokúšala držať v spoločnosti svojich príbuzných, bála sa zostávať sama. Pískajúci fantóm ju však prenasledoval. Keď bola v dome rodičov jej snúbenca Herberta Belsoma, záhadný fantóm zavolal jej matke s odkazom: „Povedz Jackie, že viem, že je v Herbertovom dome.“

Https://pixabay.com/sk/d%C3%A1%C5%BE%C4%8F voda okno tmav%C3%A1 noc izba 2589417/

Prvého októbra toho istého roku sa Jacqueline a Herbert vzali. Sobáš prebehol bez problému, neodohral sa žiaden incident, a preto sa celý prípad uzavrel. Sprvu miestny šerif vyhlásil, že celá vec bola len obyčajný hoax. V jednom konkrétnom prípade taktiež poznamenal, že šlo o „internú záležitosť“ a že v skutočnosti nehrozilo žiadne nebezpečenstvo. Onedlho však šerif svoje tvrdenia zmenil a povedal, že záhadný popiskujúci fantóm bol chytený, avšak neboli uznesené žiadne obvinenia a jeho meno bolo verejnosti utajené. Jacqueline odvtedy nehlásila žiadne obťažovanie.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Halloween Weird Spooky Forest Ghost Spirit Creepy 2874344

Bol teda tajomný fantóm iba hoaxom alebo stála za nočným strašením a vyhrážkami skutočná osoba? Mohol mať tento prípad paranormálny podtón? Stál za celou vecou nejaký skutočný prízrak? Ak však šlo o reálneho človeka, prečo sa odmlčal? Vzdal to po tom, ako sa Jacqueline a Herbert vzali, alebo sa len bál odhalenia? Ťažko povedať. Kto sa skrýval za fantómovou prezývkou nevieme dodnes, rovnako ako to, prečo si vybral práve Jacqueline.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články