Fanúšikovia Dana Browna sa môžu tešiť na film Inferno! Vieme, kedy sa začne nakrúcanie!

Zdieľať
Dan Brown, Inferno
FILE - This file book cover image released by Doubleday shows "Inferno," by Dan Brown. Brown’s latest Robert Langdon caper was Amazon.com’s No. 1 seller for 2013, the online retailer announced Monday, Dec. 16, 2013. (AP Photo/Doubleday, File)

Spoločnosti Sony Pictures a Imagine Entertainment začnú s nakrúcaním filmovej adaptácie knihy Dana Browna s názvom Inferno (Peklo) v apríli budúceho roka. Snímka na plátna kín opäť prinesie príbeh harvardského profesora Roberta Langdona v podaní Toma Hanksa.

Film inšpirovaný štvrtou knihou zo série, ktorú preslávil román Da Vinciho kód (2003), bude režírovať Ron Howard. Ten sa podieľal aj na adaptácii spomínaného Da Vinciho kódu z roku 2006 a taktiež na snímke podľa románu Anjeli a démoni (2000), ktorá sa do kín dostala v máji 2009. O scenár pripravovaného filmu sa postaral David Koepp.

Dan Brown
** FILE ** In a file photo author Dan Brown talks about his recent court dealings surrounding his book "The Da Vinci Code" in Portsmouth, N.H., Sunday, April 23, 2006. Britain's Court of Appeal rejected a suit Tuesday, March 27, 2007, from two authors who claimed that novelist Dan Brown stole their ideas for his blockbuster novel "The Da Vinci Code." (AP Photo/Jim Cole)

Román Inferno (Peklo) vyšiel po prvý raz v roku 2013. Langdonovo dobrodružstvo sa v tejto knihe týka jedného z „najnesmrteľnejších a najtajomnejších majstrovských diel literatúry“ – knihy Božská komédia – Peklo (1316) Danteho Alighieriho. Dej príbehu sa odohráva v Taliansku. Spoločnosť Sony Pictures pracuje aj na adaptácii Brownovho Strateného symbolu (2009), ktorý vyšiel ako tretia kniha série. Zdá sa však, že Inferno sa dostane do kín skôr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom