Festival Pohoda nominovali na prestížnu UK Festival Awards!

Zdieľať
FESTIVAL: Bažant Pohoda 2007
¼udia na festivale Bažant Pohoda 2007. Trenèín, 20. júl 2007. Foto: SITA/Michal Burza

Slovenský multižánrový festival Bažant Pohoda patrí medzi 32 podujatí, ktoré nominovali na prestížnu UK Festival Awards v kategórii Najlepší zahraničný festival. O cenu sa pritom uchádzajú aj americké podujatia Bonaroo a Coachella, ďalej austrálsky Splendor in the Grass, japonský Fuji Rock, dánsky Roskilde, španielska Primavera, maďarský Sziget, nemecký Melt!, poľský Open’er alebo holandský Pinkpop.

Pohodu pritom nominovali aj v rámci European Festival Awards, a to v kategórii Najlepší stredný festival. „Sme hrdí, že sme nominovaní medzi tridsiatkou najlepších festivalov sveta. Teraz by bolo super, keby nás aj naši ľudia odmenili a hlasovali za nás v oboch anketách. Čím viac sa o Bažant Pohode hovorí, tým ľahšie sa nám zháňajú silné zahraničné mená. Aj ľudia zo Slovenska – jednoducho tým, že zahlasujú – tak spoluvytvárajú náš festival,“ uviedol riaditeľ Pohody Michal Kaščák.

Hlasovať je možné na webstránke www.surveymonkey.com. UK Festival Awards budú udeľovať 1. decembra v londýnskom The Roundhouse a European Festival Awards 14. januára v rámci holandského festivalu Eurosonic Noorderslag.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom