Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fico naďalej žiada referendum, vláda podľa neho klame! Jeho argumentom je článok amerického denníka

Robert Fico
Predseda strany SMER Robert Fico Foto: SITA / Ivan Fleischer
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 17. januára (SITA) – Predstavitelia americkej administratívy podľa predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica na rovinu hovoria to, čo nechce povedať minister zahraničných vecí a minister obrany. Americká strana totiž nie je viazaná komunikačným manuálom, na základe ktorého slovenská vláda klame. Informoval o tom hovorca Smeru-SD Ján Mažgút. Fico v tejto súvislosti poukázal na článok amerického denníka New York (NY) Times. Predstavitelia americkej administratívny, ktorých oslovil NY Times, podľa Fica povedali, že plány na pomoc ukrajinským povstalcom môžu zahŕňať výcvik v susedných krajinách, ktoré sú súčasťou východného krídla NATO, teda Poľsko, Rumunsko a Slovensko.

„Ak si zoberieme obsah zmluvy, ktorú schválila vláda Slovenskej republiky v stredu, teda dva dni pred týmto článkom New York Times, z konkrétnych článkov vyplýva, že vozidlá, plavidlá, lietadlá Ozbrojených síl Spojených štátov amerických budú mať úplne voľný pohyb po území Slovenska, nikto ich nemôže zastavovať, kontrolovať, vstupovať do týchto vozidiel, plavidiel alebo lietadiel. Tak si predstavte, ako bude ľahké tu vytrénovať ukrajinského povstalca, a potom bez akýchkoľvek problémov ho presunúť na ukrajinské územie, aby tam bojoval v prípadnom konflikte,“ uviedol Fico.

NY Times podľa Smeru-SD na rozdiel od slovenskej vlády povedal, v čom je účel dohody medzi vládou USA a slovenskou vládou, ktorá hovorí o amerických základniach na Slovensku a na stole jasný dôkaz, o čo ide v prípade prítomnosti amerických vojakov na slovenskom území. Fico verí, že je to dostatočný dôvod na to, aby v utorok 18. januára poslanci schválili v národnej rade uznesenie o referende, nech sa podľa šéfa Smeru-SD ľudia na Slovensku vyslovia, či chcú základne a tréning ukrajinských povstalcov, ktorí budú bojovať v prípadnom konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 17. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: