Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fico nesúhlasí s cvičením NATO na Slovensku! Prezidentke adresoval jasnú výzvu!

Robert Fico
Predseda strany SMER Robert Fico Foto: SITA / Ivan Fleischer
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 26. januára (SITA) – Na Slovensko má prísť v čase eskalácie medzinárodného napätia 300 „po zuby“ ozbrojených amerických vojakov, ktorí majú zo sebou priniesť 4500 kusov ručných zbraní a 100 kusov techniky. Na tlačovej besede to dnes uviedol predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico s tým, že nejde o cvičenie NATO, ale slovensko-americké cvičenie. Smer-SD v tejto súvislosti žiada, aby cvičenie bolo odložené, pretože SR by nemala prispievať k eskalácii napätia.

„Veď nech cvičia potom, keď sa upokojí situácia o niekoľko mesiacov, ale nie teraz,“ povedal Fico. Cvičenie zároveň označil za obyčajné dobrodružstvo. „Budeme žiadať vládu SR a prezidentku ako vrchnú veliteľku ozbrojených síl, aby prijali rozhodnutie o odložení tohto podujatia,“ dodal Fico.

Na cvičení Saber Strike, ktoré sa uskutoční od 1. do 14. marca v priestoroch Centra výcviku Lešť, posádkového cvičiska Levice a tiež letiska Sliač, sa zúčastní 3000 vojakov s približne 1000 kusmi techniky. Zámerom cvičenia je preskúšanie dôležitých obranných spôsobilostí a spolupráce profesionálnych vojakov v medzinárodnom zoskupení. Slovensko sa tak zapojí do širšej série cvičení od Pobaltia cez Poľsko, Českú republiku až po Rumunsko.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 26. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: