Ficova podpora Ukrajiny a pomoc mimovládok v školách Danka VYTÁČA

Zdieľať
Najky titulka 14.jpg
Foto: SITA/Milan Illík

Fico podporil závery samitu, ktoré hovoria o poskytnutí finančnej, ekonomickej, humanitárnej, vojenskej a diplomatickej podpory Ukrajine. Danko odmietol najmä vojenský aspekt tejto podpory a plánuje otvorene diskutovať o tomto nesúhlase s Ficom. Taktiež kritizuje postoj nového ministra školstva Tomáša Druckera k mimovládnym organizáciám v školách.

Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi sa nepáči postoj premiéra Roberta Fica na nedávnom samite Európskej únie v Bruseli. Šéf národniarov nesúhlasí s tým, že predseda vlády podporil závery spomenutého samitu.

Lídri EÚ na samite rovnako na predchádzajúcich stretnutiach potvrdili zámer „poskytnúť Ukrajine a jej ľudu silnú finančnú, ekonomickú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu v takej miere, ako je to potrebné“.

Toto vyhlásenie schválili zástupcovia všetkých členských krajín. „To, že to podporil Robert Fico, s tým nesúhlasím. V texte je vidieť vojenskú podporu, ale dal jasne najavo, že odmietame vojenskú pomoc,“ povedal Danko podľa webu eurointegration.com.ua s tým, že svoj postoj predostrie Ficovi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Robert Fico na samite EÚ v Bruseli (fotografie)

Danko kritizuje aj postup ministrov Hlasu. Nie je spokojný s novým ministrom školstva Tomášom Druckerom, ktorý oficiálne vyhlásil, že „mimovládne organizácie v školách nie sú problém“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom