Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Film Malá morská víla uráža princeznú Dianu a Kate, tvrdia kritici

Film Malá morská víla uráža princeznú Dianu a Kate, tvrdia kritici
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.instagram.com www.instagram.com
reklama:
reklama:

Kontroverzná scéna je podľa niektorých nevhodná a urážlivá voči pamiatke princeznej Diany. Okrem toho je vtip zameraný aj na súčasnú manželku britského následníka trónu. Čo myslíte, je to podľa vás urážlivé?

V posledných dňoch sa v médiách objavila nová kontroverzia, ktorá poukazuje na problémy s rešpektom a citlivosťou v online komunikácii. Táto kontroverzia súvisí s nedávnym vtipom vo filme „Malá morská víla“, ktorý odkazuje na princeznú Dianu a Catherine, princeznú z Walesu. Tento incident vyvolal diskusiu o vhodnosti a hraniciach humoru a poukazuje na vplyv internetovej kultúry na naše správanie a vnímanie iných ľudí.

Nevie jej prísť na meno

“Malá morská víla” je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najnovšia hraná podoba tejto rozprávky, ktorú režíruje renomovaný a oceňovaný režisér Rob Marshall, má byť v kinách už tento mesiac. Kritici, ktorí mali možnosť film vidieť, sú však pobúrení touto scénou:

Ariel vymenila svoj hlas za nohy, aby sa dostala na súš a stretla princa Erika. Ten sa snaží uhádnuť jej meno. Jeho prvý tip je Diana a jeho druhý odhad je Catherine, ale potom, čo sa Ariel zatvári znechutene, hneď dodáva „OK, určite nie Catherine.“

Niektorí interpretovali jej reakciu ako úder namierený proti princeznej z Walesu, pričom meno Diana pravdepodobne odkazuje na jej zosnulú svokru.

V Malej morskej víle sa vidí aj Meghan

Avšak princezná Diana a Catherine nie sú jediné, ktoré sa spájajú s Ariel. V rozhovore s Oprah Winfrey v marci 2021 aj vojvodkyňa Meghan priznala, že cítila spojenie s Ariel bez hlasu, keď sa prvýkrát stala členkou kráľovskej rodiny. „Víla sa zamilovala do princa a kvôli tomu stratila hlas podobne ako ja. Vždy som si vážila nezávislosť. Vždy som hovorila otvorene, najmä o právach žien, a to je smutná irónia posledných štyroch rokov. Tak dlho som obhajovala, aby ženy používali svoj hlas…,“ prezradila Meghan Markle počas rozhovoru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NajkyDátum 19. mája 2023
reklama:
reklama:
reklama: