Film Malá morská víla uráža princeznú Dianu a Kate, tvrdia kritici

Zdieľať
Film Malá morská víla uráža princeznú Dianu a Kate, tvrdia kritici

Kontroverzná scéna je podľa niektorých nevhodná a urážlivá voči pamiatke princeznej Diany. Okrem toho je vtip zameraný aj na súčasnú manželku britského následníka trónu. Čo myslíte, je to podľa vás urážlivé?

V posledných dňoch sa v médiách objavila nová kontroverzia, ktorá poukazuje na problémy s rešpektom a citlivosťou v online komunikácii. Táto kontroverzia súvisí s nedávnym vtipom vo filme „Malá morská víla“, ktorý odkazuje na princeznú Dianu a Catherine, princeznú z Walesu. Tento incident vyvolal diskusiu o vhodnosti a hraniciach humoru a poukazuje na vplyv internetovej kultúry na naše správanie a vnímanie iných ľudí.

Nevie jej prísť na meno

“Malá morská víla” je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najnovšia hraná podoba tejto rozprávky, ktorú režíruje renomovaný a oceňovaný režisér Rob Marshall, má byť v kinách už tento mesiac. Kritici, ktorí mali možnosť film vidieť, sú však pobúrení touto scénou:

Ariel vymenila svoj hlas za nohy, aby sa dostala na súš a stretla princa Erika. Ten sa snaží uhádnuť jej meno. Jeho prvý tip je Diana a jeho druhý odhad je Catherine, ale potom, čo sa Ariel zatvári znechutene, hneď dodáva „OK, určite nie Catherine.“

Niektorí interpretovali jej reakciu ako úder namierený proti princeznej z Walesu, pričom meno Diana pravdepodobne odkazuje na jej zosnulú svokru.

V Malej morskej víle sa vidí aj Meghan

Avšak princezná Diana a Catherine nie sú jediné, ktoré sa spájajú s Ariel. V rozhovore s Oprah Winfrey v marci 2021 aj vojvodkyňa Meghan priznala, že cítila spojenie s Ariel bez hlasu, keď sa prvýkrát stala členkou kráľovskej rodiny. „Víla sa zamilovala do princa a kvôli tomu stratila hlas podobne ako ja. Vždy som si vážila nezávislosť. Vždy som hovorila otvorene, najmä o právach žien, a to je smutná irónia posledných štyroch rokov. Tak dlho som obhajovala, aby ženy používali svoj hlas…,“ prezradila Meghan Markle počas rozhovoru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom