Film o tragicky zosnulom Paľovi Demitrovi príde vo štvrtok do kín! Zaspomínaj si s nami na skvelého hokejistu!

Zdieľať
SITA: Výber fotografií roku 2011
*ARCHÍV- Hráè Slovenska Pavol Demitra po zápase kvalifikaènej E skupiny Slovensko - Dánsko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Bratislave. Bratislava, 9. máj 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo SITA

V nedeľu 7. septembra uplynuli tri roky od tragického pádu lietadla Jak-42 s hráčmi a realizačným tímom klubu Kontinentálnej hokejovej ligy Lokomotiv Jaroslavľ, ktorého súčasťou bol aj dlhoročný slovenský reprezentant Pavol Demitra.

„Prešli tri roky. Veľmi mi chýbaš. Odpočívaj v pokoji,“ napísal na Twitteri Gáborík a pripojil spoločnú fotografiu v civile s Demitrom z Trenčína.

V nedeľu sa konala aj slávnostná premiéra dokumentu 38 o zosnulom hokejistovi. Hostia, ktorých osobne pozvali tvorcovia filmu a manželka hokejovej legendy Mária Demitrová, si film pozreli presne v deň tretieho výročia tragédie lietadla s hráčmi tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

FILM: Dokument 38
Spomienková fotografia, ktorá je súčaťou filmu 38 o nebohom hokejistovi Paľovi Demitrovi.

Okrem najbližšej rodiny a priateľov sa na premiére zúčastnili aj tréneri Vladmír Vůjtek, Ján Filc či František Hossa a súčasní aj bývalí hokejisti ako Marián Hossa, Richard Lintner, Jozef Stümpel alebo Peter Šťastný. Nechýbali ani herci Roman Pomajbo a Michal Kubovčík s partnerkou Zuzanou Šebovou. Jeden z hlavných tvorcov filmu Daniel Dangl prišiel na premiéru s manželkou a deťmi.

FILM: Dokument 38
Mladý Paľo Demitra
FILM: Dokument 38
Aj takéto fotky budeme môcť vidieť v dokumente 38

Dokument 38 uvedú do kín vo štvrtok 11. septembra. V predpremiére ho už premietli žiakom zo školy Pavla Demitru v Dubnici nad Váhom a hokejistom hrajúcim v NHL. Snímka Daniela Dangla a Lukáša Zednikoviča je podľa jej tvorcov spomienkou na hokejovú legendu. V dokumente použili doposiaľ nezverejnené zábery z Demitrovho detstva, fotografie od najbližšej rodiny, materiál z jeho úplných hokejových začiatkov, ale aj zostrihy videí zo zápasov v USA či Rusku a viaceré archívne televízne zábery.

FILM: Dokument 38
Takto sme hokejistu nepoznali
FILM: Dokument 38
Demitra so spoluhráčmi Zedníkovičom a Pavlikovským

Súčasťou snímky sú aj rozhovory s jeho otcom, sestrami a manželkou Máriou. Tá sa s filmármi vybrala aj na miesto, kde jej partner tragicky zahynul. Na svojho priateľa si v dokumente zaspomínali aj Marián Gáborík, Michal Handzuš, Tomáš Kopecký, Keith Tkachuk, Jeremy Roenick, Miroslav Šatan i Marián Hossa a Peter Šťastný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom