Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

FOTO: Silný dážď spôsobil v Terchovej obrovské škody!

POÈASIE: Situácia v Terchovej
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Obyvatelia vyahujú z bahna vozidlá po tom, èo sa potok Vrátòanka v centre Terchovej vylial po búrke z koryta. Terchová, 22. júl 2014. Foto: SITA/Milo Fabian
reklama:
reklama:

Desiatky horských záchranárov stále prehľadávajú turisticky obľúbenú malofatranskú dolinu, zatiaľ nehlásia žiadne úrazy ani obete

Desiatky horských záchranárov stále prehľadávajú turisticky obľúbenú Vrátnu dolinu, zatiaľ nehlásia žiadne úrazy ani obete. Na pomoc im letí aj vrtuľník ministerstva vnútra a k zdemolovaným autám, ktoré spolu s cestou strhla lavína bahna, smerujú hasiči. Tí sa budú snažiť autovraky rozrezať a potvrdiť, že v nich nikto nezostal.

POÈASIE: Situácia v Terchovej

Ako povedal vedúci odboru krízového riadenia žilinského okresného úradu Ľubomír Hollý, všetky záchranné zložky vrátane zástupcov žilinskej krajskej samosprávy na spoločnej porade v Terchovej určili za prioritu prečesanie celej malofatranskej doliny, či tam po pondelkovej prietrži mračien niekto neuviazol. Okrem toho musia zabezpečiť zásobovanie a vodu pre terchovskú časť Štefanová, kde sa celoročne býva a tiež opraviť strhnuté elektrické vedenie. V Tiesňavách na začiatku Vrátnej doliny už začali vypĺňať diery v ceste betónom, aby ju sprejazdnili pre ťažkú techniku, ktorá je potrebná pri odstraňovaní škôd v ďalších častiach doliny.

POÈASIE: Situácia v Terchovej

Prívalový dážď a rozbúrený potok Vrátňanka v pondelok na viacerých miestach podmyli jedinú prístupovú cestu do Vrátnej doliny, voda vytrhla kusy asfaltu a spolu s bahnom a kameňmi strhla aj zaparkované autá. Horská chata Vrátna, z ktorej premáva lanovka na hrebeň Malej Fatry, zostala zatopená a na cestu pod ňou sa zosunul svah. Desiatky turistov zostali odrezaných na chate aj na hrebeni. Záchranárom sa ešte v neskorých večerných hodinách podarilo z chaty Vrátna a stanice lanovky pod vrcholom Chleb evakuovať 122 ľudí.

POÈASIE: Situácia v Terchovej

„Ťažko povedať, čo všetko sa stalo. Škody nevieme presne odhadnúť. Ľudí sme transportovali a ubytovali v Terchovej. Pod chatou je zhrnutý kopec áut, ktoré stiahla nejaká lavína bahna. Odtrhla sa asi časť kopcov Hromové a Steny. Aké sú škody a či je nejaká ujma na zdraví, to zatiaľ nevieme povedať,“ povedal horský záchranár Jozef Mičo. Polícia celú Vrátnu dolinu uzavrela, na miesto nešťastia smeruje aj premiér Robert Fico.

POÈASIE: Situácia v Terchovej

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 22. júla 2014Zdroj SITA, © SITA 2014, SITA
reklama:
reklama:
reklama: