FOTO/VIDEO: V Moskve sa vykoľajilo metro! Úrady hlásia 16 mŕtvych a najmenej 150 zranených!

Zdieľať
CORRECTION Russia Subway Derailment
CORRECTS GENDER - Paramedics carry an injured woman out from a subway station after a rush-hour subway train derailment in Moscow, Russia, on Tuesday, July 15, 2014. A rush-hour subway train derailed in Moscow Tuesday, killing about a dozen people and injuring at least 106, emergency officials said. Several cars left the track in the tunnel after a power surge triggered an alarm, which caused the train to stop abruptly. (AP Photo/Ivan Sekretarev)

Vykoľajenie súpravy moskovského metra v utorok v čase rannej dopravnej špičky si vyžiadalo podľa niektorých zdrojov 16 obetí a najmenej 150 zranených, z ktorých 118 museli odviesť do nemocnice. Najmenej 50 osôb je zranených ťažko. Medzi obeťami je aj strojvodca vlaku. Na mieste nešťastia zasahovalo 60 sanitiek a osem vrtuľníkov. Podľa záchranárov vo vykoľajenej súprave môžu byť ešte stále zakliesnení ľudia. Predstaviteľ záchrannej služby v Moskve Jurij Akimov povedal, že z vlaku evakuovali približne 200 osôb.

Horizon33_2014-7-15_14-12-19

Vlak metra sa vykoľajil medzi stanicami Slovanský bulvár a Park víťazstva. Park víťazstva je najhlbšia stanica moskovského metra, ktorá sa nachádza v hĺbke 84 metrov, čo sťažuje zdravotníkom záchranné práce. V moskovskom metre často dochádza k nehodám, máloktoré sa však končia smrťou cestujúcich. Ministerstvo pre mimoriadne situácie informovalo že v dôsledku prudkého poklesu napätia chybná signalizácia spustila núdzové zastavenie vlaku, počas ktorého sa najmenej jeden vagón vykoľajil. Linku metra museli dočasne uzavrieť a dopravu zabezpečujú autobusy.

Russia Subway Derailment
Paramedics carry an injured woman from a subway station after a rush-hour subway train derailment to a medical helicopter in Moscow, Russia, on Tuesday, July 15, 2014. A rush-hour subway train derailed in Moscow Tuesday, killing about a dozen people and injuring at least 106, emergency officials said. Several cars left the track in the tunnel after a power surge triggered an alarm, which caused the train to stop abruptly. (AP Photo/Ivan Sekretarev)

Tunel, kde došlo k nehode, podľa BBC vybudovali pred 10 rokmi. Podľa kritikov bolo dôležitejšie metro udržiavať, a nie jeho trasy predlžovať. Moskovské metro patrí medzi najstaršie na svete, denne prepraví deväť miliónov cestujúcich.

https://www.youtube.com/watch?v=7ROD_Nqv-EU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom