Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Galko verzus Sulík: Šéf liberálov prehovoril. Drsný odkaz straníckemu kolegovi!

Galko robí v SaS problémy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
reklama:
reklama:

V strane Sloboda a solidarita je momentálne najväčšie zemetrasenie od jej vzniku. Pravé dôvody vedia zrejme len jej členovia, napriek tomu sa tam deje niečo, čo doteraz liberáli nezažili – časť poslancov sa búri proti ich straníckemu šéfovi Richardovi Sulíkovi. Spoločným menovateľom všetkého má byť nielen podľa zákulisných informácií exminister Ľubomír Galko. 

Prvé podozrenie o tom, že sa niečo deje vzniklo potom, ako si po poslednom kongrese strany pozastavila členstvo Lucia Ďuriš Nicholsonová. Ide pritom o druhú najpopulárnejšiu členku strany hneď po Richardovi Sulíkovi. Práve potom ako vysvitlo, že si chce zobrať čas na rozmyslenie obľúbená saskárka, prišli ďalšie problémy. Nedávno prehovoril bývalý člen strany Jozef Mihál, ktorý tiež potvrdil, že odišiel pred rokmi práve kvôli intrigám Galka. V tom čase však tvrdil niečo iné a ako dôvod odchodu označil Richarda Sulíka. Jeho terajšie tvrdenia však podporil aj ďalší z exčlenov Juraj Miškov. Čo na tieto slová hovorí samotný Sulík? „Predpokladám, že ide o spontánne reakcie. Každopádne, ja nie som so žiadnym z nich priamo ani nepriamo v konflikte,“ povedal pre Najky Sulík na margo najnovších vyjadrení exčlenov SaS.

To, že je práve bývalý minister obrany Galko dôvodom problémov v strane, otvorene priznal aj samotný predseda strany. „Určite je jedným z dôvodov,“ pokračoval vo vyjadrení Sulík. Ten sa k prípadnému odchodu Galka s ďalšími členmi, ktorí založili tzv. Demokratické jadro v Slobode a solidarite nechcel veľmi vyjadrovať a povedal, že „to je otázka na nich“, či chcú, alebo nechcú stranu pol roka pred parlamentnými voľbami opustiť. Isté však je, že to v SaS vrie a chystá sa ďalší stranícky kongres, na ktorom by mali odvolať kritikov z republikovej rady strany. Keď sme sa zaujímali o to, či sa medzi Sulíkom a Galkom niečo stalo, predseda liberálov o tom nechcel veľmi hovoriť. „K interným veciam sa nebudem vyjadrovať,“ dodal Sulík. V minulosti sa však o Galkovi vyjadroval iba v pozitívnom zmysle a mal ho za svojho najbližšieho človeka v strane. Čo sa medzi nimi udialo? Dôvodov na rozpory môže byť viacero. Napríklad aj fakt, že chcel práve Galko budúci rok kandidovať na predsedu strany, Sulík sa však rozhodol zvolať mimoriadny kongres a nakoniec si miesto predsedu SaS poistil na ďalšie štyri roky len nedávno. Uvidíme teda, či sa podarí strane, ktorá patrila dlhodoba k lídrom opozície vymaniť spod problémov, v ktorých momentálne je.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: