Gitara Curta Cobaina z klipu Nirvany pôjde do dražby

Zdieľať
Curt Cobain
Curt Cobain www.facebook.com

Gitara, na ktorej hral spevák Kurt Cobain v klipe Smells Like Teen Spirit, ide do dražby. Aukčný dom Julien’s Auctions očakáva, že by sa mohla vydražiť až za 800. 000 dolárov.

Modrá gitara Fender Mustang 1969 patrila aukčnej spoločnosti Martina Nolana medzi Cobainove najobľúbenejšie. Zo spoločnosti sa vyjadrili, že vo svete rocku ide o jednu z najikonickejších gitár všetkých čias. Bude sa dražiť vrátane pôvodného puzdra a remeňa. Od Curtovej samovraždy v roku 1994 sa nachádzala vo vlastníctve jeho rodiny.

Klip Smells Like Teen Spirit, kde hrá Cobain na tejto gitare, vydala skupina Nirvana v roku 1991 a nachádza sa aj na ich albume Nevermind. Tento videoklip má na YouTube viac ako 1,4 miliardy pozretí.

Dražba sa bude konať budúci mesiac od 20. do 22. mája. Výťažok z dražby poputuje organizáciám venujúcim sa duševnému zdraviu.

Pred dvoma rokmi táto aukčná spoločnosť vydražila Cobainovu akusticko-elektrickú gitaru Martin D-18E z roku 1959, s ktorou spevák odohral koncert v rámci série MTV Unplugged v New Yorku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom