Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Herec Marek Ťapák: Vyrobil prepadák roka za státisíce. Na toto v RTVS tak ľahko nezabudnú

Marek Ťapák
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Marek Ťapák Foto: TV Markíza
reklama:
reklama:

Slovenský herec Marek Ťapák momentálne pôsobí ako programový riaditeľ v RTVS. Na teplé miestečko ho dosadil terajší riaditeľ verejnoprávnej televízie a rozhlasu Jaroslav Rezník. To však nie je všetko. Ťapák totiž presadil návrat kedysi sledovaných insenácií a rovno si jednu zrežíroval. Volá sa Nero a Seneca a televízia ju odvysielala priamo na Jednotke. Rozhodne však nešlo o žiadny oslnivý návrat, práve naopak. Ide o najväčšie sklamanie a prepadák roka. 

Práve v nedeľu o pol deviatej večer, kedy je pred obrazovkami takmer každý a televízie sa predbiehajú v tom, kto ponúkne lepší program zaradila Jednotka aj inscenáciu, ktorú zrežíroval práve Marek Ťapák. Výsledok sledovanosti je však obrovská katastrofa a RTVS a jej prvý program si v tomto čase zaplo iba 37 tisíc divákov. Ak to premietneme do percent sledovanosti, podiel na trhu pre Jednotku bol teda v nedeľu večer katastrofálnych 1,7 percenta. Nero a Seneca dokonca Jednotku posunuli na ôsme miesto v sledovanosti, takmer ju predbehla aj spravodajská TA3. Napriek tomuto prúseru, ktorý navyše stál stovky tisíc eur, televízia zaradenie inscenácie obhajuje zubami nechtami.

„Nero a Seneca považujeme za úspešný televízny film, pretože sme ním priniesli novú formu adaptácie divadelných hier filmovou technológiou pri istej dávke štylizácie, ktorá je tematicky zaujímavá, kontroverzná a pre dnešné dni aktuálna,“ povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Pri pomere cena výkon vyznieva jej vyjadrenie naozaj smiešne. Čo je však ešte zaujímavejšie, firma Ťapáka, ktorý prepadák režíroval zinkasovala za toto dielo slušných 12 tisíc eur. Celková sumička, ktorú televízia pod vedením Rezníka do Ťapákového diela naliala je pol milióna eur. Aj kvalitnejšie a sledovanejšie projekty pritom stoja podstatne menej peňazí. To však zrejme RTVS nevadí, rovnako, ako jej nevadí absolútne smiešna sledovanosť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 14. novembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: