Herečka Zdena Studenková oslavuje 70. narodeniny. Jej partner prezradil, ako bude oslavovať

Zdieľať
Zdena Studenková
Foto: Instagram/zdena.studenkova - koláž Najky.sk

Herečka zažila počas svojho života dva rozvody či zavretie otca do väzenia. 

Pri pohľade na fotografie známej slovenskej herečky by mnohí ľudia neverili, že oslavuje okrúhle životné jubileum. Zdena Studenková si starostlivo pestuje svoj zovňajšok. Na svojej narodeninovej torte sfúkla práve dnes neuveriteľných 70 sviečok.

V prvom filme ako 20-ročná

Narodila sa 19. mája 1954 v Bratislave. Keď mala 9 rokov, jej otca zavreli ako politického väzňa a za mrežami strávil niekoľko rokov. V škole sa s ňou z tohto dôvodu nechceli baviť spolužiaci.

Studenková vyštudovala fotografiu na Strednej umeleckopriemyselnej škole v Bratislave a následne herectvo na Vysokej škole muzických umení. Od roku 1978 je členkou Činohry SND. V roku 1995 vydala hudobný album Dotyky noci. Hrala v muzikáloch v Bratislave, Košiciach, Nitre či Prahe.

Zdena Studenková
Studenková hrala v mnohých muzikáloch v niekoľkých mestách. Foto: Instagram/zdena.studenkova

Diváci ju videli prvýkrát vo filme vo veku 20 rokov. V poviedkovom filme Motív pre vraždu sa predstavila ako Viera. Jednou z jej najznámejších postáv je tá z filmu S tebou mě baví svět, kde stvárnila Gábinu.

Zdena Studenková
Vo filme S tebou mě baví svět. Foto: Youtube

V mladosti sa vydala za spolužiaka zo strednej školy, avšak manželstvo nevydržalo a po roku prišiel rozvod. Šťastie našla v náručí režiséra Stanislava Parnického, s ktorým má dcéru Simonu. Hereckej dive však manželstvo nevydržalo ani tentokrát.

Počas skúšania muzikálu Pokrvní bratia sa zahľadela do dirigenta Branislava Kostku, ktorý je mladší o 17 rokov. Pár je spolu už vyše 30 rokov.

Zdena Studenková
S partnerom Branislavom Kostkom. Foto: Instagram/zdena.studenkova

Oslava v malom kruhu

Ak ste čakali, že Studenková bude vo veľkom oslavovať, opak je pravdou. Jej partner Kostka prezradil, že herecká diva svoj narodeninový deň oslávi len v kruhu najbližšej rodiny.

Kostka priznal, že pre svoju partnerku stihol kúpiť dostatočne vopred darček. Čo však kúpil, neprezradil. Herečka tak strávi svoj narodeninový deň v obklopení svojich blízkych v príjemnej a pokojnej atmosfére.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom