HOROR v obci Červená voda: Opitý vodič narazil do ľudí a ušiel, zranil dokonca DETI

Zdieľať
271646_zachranarsky vrtulnik 1 640x420.jpg

Na mieste zasahovali dva vrtuľníky, pozemné ambulancie a osem hasičov. Polícia zadržala 59-ročného páchateľa s viac ako dvoma promile alkoholu v krvi.

aktualizované 25. mája 16:21

Terénne auto v obci Červená voda (okres Sabinov) v sobotu pred 14-tou hodinou narazilo do viacerých osôb a z miesta ušlo.

„Predbežne sú tri ťažko zranené deti a nezistený počet dospelých s menšími poraneniami,“ priblížil operačný dôstojník, podľa ktorého boli na miesto udalosti vyslané dva vrtuľníky a všetky záchranné zložky. Zasahovalo aj osem hasičov zo Sabinova so štyrmi kusmi techniky.

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR okrem dvoch vrtuľníkov vyslalo na miesto aj tri pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby. Evidujú šesť zranených osôb, z čoho tri sú deti.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová pre agentúru SITA potvrdila, že páchateľom je 59-ročný Sabinovčan. Po zrazení šiestich ľudí ušiel, no po rýchlej reakcii operačného strediska a policajných hliadok sa ho podarilo rýchlo vypátrať a zadržať. Vodiča podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Všetky tri dychové skúšky vyšli podľa slov hovorkyne nad dve promile. Polícia aktuálne pokračuje vo vyšetrovaní.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom