Hudobný svet v slzách. Pre duševnú chorobu zomrela legendárna speváčka. Oznámili to jej dcéry

Zdieľať
Naomi Judd
Naomi Judd www.facebook.com

Rodina legendárnej country speváčky v týchto dňoch čelí veľkej tragédií. Vo veku 76 rokov odišla do neba držiteľka ocenenia Grammy Naomi Judd, ktorá údajne podľahla psychickému ochoreniu.

Správu o jej smrti prostredníctvom sociálnej siete zverejnili jej zdrvené dcéry. „My sestry dnes čelíme tragédii. Prišli sme o našu nádhernú mamu z dôvodu duševnej choroby.

„Sme zdrvené. Prechádzame hlbokým smútkom a vieme, že ako sme ju milovali my, milovala ju aj jej verejnosť. Sme na neznámom území,“ napísali jej dcéry Ashley a Wynonna, ktoré boli spoločne so zosnulou mamou členkami country kapely The Judds.

Naomina kariéra trvala takmer tri desaťročia, počas ktorých získala s dcérou celkom päť cien Grammy za hity ako Why Not Me, Give A Little Love alebo Love Can Build A Bridge. V rokoch 1984 – 1991 vydali The Judds šesť štúdiových albumov a EP. Počas tohto obdobia kapela získalo duo aj deväť cien Združenia country hudby a sedem cien Akadémie country hudby. The Judds mali byť v nedeľu uvedení do Siene slávy country hudby a nedávno oznámili, že prvýkrát po viac ako desaťročí vyrazia na spoločné turné.

Naomi Judd sa narodila v štáte Kentucky a predtým, než začala vystupovať so svojou dcérou, bola zdravotnou sestrou. V roku 1991 jej bola diagnostikovaná hepatitída C. Juddova mladšia dcéra Ashley je herečkou. Jej druhým manželom bol Larry Strickland, ktorý je tiež spevákom a vystupoval aj s Elvisom Presleym.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom