Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vianočný výber hudby pre tých, ktorí nemajú radi vianočné pesničky!

PicMonkey Collage (10)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Ak ti vianočné songy o priateľstve, láske, hviezdičkách a sniežiku lezú krkom, toto je špeciálny výber pre teba. 

K Vianociam neodmysliteľne patrí gýč. Svetielkujúce domy, mestá, mikulášske čapice, prezdobené stromčeky a reči o nekonečnej láske a priateľstve. Kým jedných napĺňajú vianočné pesničky nádejou a pozitívnou energiou, pre druhých sú nepríjemnou tortúrou a tešia sa na povianočný čas, kedy všetky piesne počínajúc All I Want For Christmas Is You až po Svet lásku má, opäť založia rádiá do zásuvky a vytiahnu až o rok.

Sú tu však aj pesničky pre všetkých cynikov, hejterov a ostatných otrávených ľudí, ktorí neznášajú klasické vianočné piesne. Títo interpreti ti rozumejú!

Blink 182: I Won’t Be Home For Christmas

Skupinu Blink 182 Vianoce jednoznačne otravujú. Pesničku vystihujú hneď úvodné slová: „Outside the carolers start to sing
I can’t describe the joy they bring/ Cause joy is something they don’t bring me“ (Vonku začali spievať koledníci, nemôžem opísať radosť akú mi dávajú, pretože žiadnu radosť mi nedávajú).

Pet Shop Boys: It Doesn’t Often Snow at Christmas

Pet Shop Boys nahrali hymnu vianočných pesimistov: „Christmas is not all it’s cracked up to be/ Families fighting around a plastic tree.“ (Vianoce nie sú všetky ako podľa reklamy/ Rodiny bojujú okolo plastového stromu). Keď už vidíš všetko čierne, tak si aspoň zaspievaj.

The Chieftains feat. Elvis Costello: St. Stephen’s Day Murders

Vianoce sú dobrou príležitosťou poriadne sa najesť, napiť a oslavovať, tak prečo toľkí interpreti zatvárajú oči pred svetskou stránkou tohto sviatku? The Chieftains a Elvis Costello sú výnimkou: „For that is the time to eat, drink, and be merry/Till the beer is all spilled and the whiskey has flowed“ (Je to čas jesť, piť a byť šťastný/Kým nie je všetko pivo rozliate a whisky netečie.) 

The Midnight Riders: All I Want for Christmas (Is to Kick Your Ass)

The Midnight Riders zvolili pre vianočnú pesničku naozaj netradičný text: „I’m naughty, not so nice, someone who wants you dead/ Know when you’re sleeping and I know when you wake, got a sock full of bolts and I’m hiding under your bed.“ (Som provokatér, nie tak pekný, niekto, kto ťa chce mŕtveho/ Viem, kedy spíš a kedy si hore, keď máš čižmu plnú šípov a ja sa skrývam pod posteľou)

Leroy Carr: Christmas in Jail (Ain’t That a Pain)

Vianoce vo väzení, to je kopa jednoduchých prianí: „This food here, Santa,it ain’t fit to eat/ Won’t you come and bring me a plate of turkey meat?“ (To jedlo tu, Santa, nie je vhodné na jedenie./ Neprídeš a nedonesieš mi na tanieri moriaka?) Clivá melódia a spev v podaní Leroya Carra ťa prinúti započúvať sa do pesničky zúfalého väzňa.

https://www.youtube.com/watch?v=7xg4M0e0BTk

Dropkick Murphys: The Season’s Upon Us

Dropkick Murphys spievajú: „Dad on the other hand’s a selfish old sod/ Drinks whiskey alone with my miserable dog“ (Otec je na druhej strane sebecký starý blbec/ Pije whiskey sám s mojím mizerným psom) To je o typickej vianočnej atmosfére, však?

The Kinks: Father Christmas

Pesnička skupiny The Kinks sa vyznačuje hlavne úprimnosťou: „Father Christmas, give us some money/ We got no time for your silly toys.“ (Otec Vianoc, daj nám peniaze/ Nemáme čas na hlúpe hračky).

Aimee Mann: I Was Thinking I Could Clean Up for Christmas

Skladba od Aimee Mann nesie v preklade názov Premýšľala som, že by som mohla na Vianoce upratať. Song, ktorý sa pohybuje niekde medzi témou rozchod a Vianoce, oplýva nekonvenčnou úprimnosťou a (ne)vianočnou originalitou. „I believed it was a victimless crime/ I was thinking I could clean up for Christmas/“ (Verila som, že to bol zločin bez obetí/ Premýšľala som, že by som mohla na Vianoce upratať)

Xindl X: Štedrý večer nastal

Hit minulého roka od Xindla X má ľahkú a výstižnú líniu: „Štedrý večer nastal, keď som doma chľastal“ To hovorí za všetko, nie?! :)

Iné Kafe: Vianoce

Svieži závan medzi vianočné pesničky prináša aj slovenská skupina Iné Kafe. „Teba dneska a mňa možno zajtra chytí infarkt
Šťastné a veselé …“ Vďaka hre so slovíčkami a dynamickej melódii pri vianočnom stromčeku určite nezaspíš.

Pôvodný výber priniesol magazín billboard.com, doplnili Najky.sk.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 23. decembra 2014Zdroj billboard.com, Youtube, video: Youtube
reklama:
reklama:
reklama: