Islamisti zverejnili šokujúce video popravy ďalšieho amerického novinára!

Zdieľať
Mideast Syria
EDS NOTE: GRAPHIC CONTENT - This image made from video posted on the Internet by Islamic State militants and provided by the SITE Intelligence Group, a U.S. terrorism watchdog, on Tuesday, Sept. 2, 2014, purports to show journalist Steven Sotloff before he was beheaded. Sotloff had last been seen in Syria in August 2013 until he appeared in a video released online by the Islamic State group on Aug. 19, 2014, that showed the beheading of fellow American journalist James Foley. The Arabic text at the bottom of the frame translates to "Now is the time for my message." (AP Photo)

Militantná skupina Islamský štát zverejnila na internete videozáznam, ktorý údajne zachytáva sťatie Američana Stevena Sotloffa uneseného v Sýrii.

V utorok o tom informoval americký inštitút SITE monitorujúci činnosť teroristických organizácií. Maskovaný bojovník vykonávajúci popravu na zázname hovorí o pomste za „arogantnú zahraničnú politiku“ prezidenta USA Baracka Obamu voči Islamskému štátu, ktorá sa nezmenila napriek „vážnym varovaniam“ skupiny. Vyhráža sa tiež zabitím britského zajatca Davida Hainesa a varuje vlády ostatných krajín, aby sa zdržali „hriešneho spojenectva s Amerikou“.

Tridsaťjedenročného Sotloffa, ktorý bol novinárom na voľnej nohe, uniesli na území Sýrie v auguste 2013. Jeho matka Shirley minulú stredu prostredníctvom videonahrávky apelovala na samozvaného kalifa Islamského štátu Abú Bakra al-Bagdádího, aby ho nechal prepustiť.

Steven Sotloff
FILE - In this file still image from an undated video released by Islamic State militants on Tuesday, Aug. 19, 2014, purports to show journalist Steven Sotloff being held by the militant group. An Internet video purporting to show the beheading of U.S. journalist Sotloff by the Islamic State group was posted online Tuesday, a beheading described as retribution for continued U.S. airstrikes in Iraq. (AP Photo, File)

Nábožensko-extrémistická skupina, ktorá ovláda rozsiahle oblasti Sýrie a Iraku, 19. augusta šokovala verejnosť v USA zverejnením záznamu z popravy ďalšieho uneseného Američana, 40-ročného novinára Jamesa Foleyho. Jeho sťatie malo byť takisto pomstou za podporu, ktorú Američania poskytujú irackým a kurdským silám vzdorujúcim Islamskému štátu. Pravosť najnovšieho videa sa zatiaľ nepodarilo overiť.

https://www.youtube.com/watch?v=jwiuzxC8iLc

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom