Je to možné? Vrah Charles Manson získal povolenie na sobáš s 26-ročnou fanúšičkou!

Zdieľať
Charles Manson
This Oct. 8, 2014 photo provided by the California Department of Corrections shows 80-year-old serial killer Charles Manson. A marriage license has been issued for Manson to wed 26-year-old Afton Elaine Burton, who left her Midwestern home nine years ago and moved to Corcoran, California to be near him. Burton, who goes by the name "Star," told the AP that she and Manson will be married next month. (AP Photos/California Department of Corrections)

Osemdesiatročný bývalý vodca skupiny fanatikov, ktorí v auguste 1969 zavraždili okrem iných aj herečku a manželku režiséra Romana Polańského Sharon Tate, zatiaľ neprezradil dátum svadby.

Americký zločinec Charles Manson získal povolenie na sobáš s 26-ročnou obdivovateľkou Afton Elaine Burton. Tá opustila pred deviatimi rokmi domov a presťahovala sa do kalifornského mesta Corcoran, v ktorého väznici žije aj Manson. Platnosť dokumentu, ktorý vydali 7. novembra, sa skončí začiatkom februára 2015. Termín svadby zatiaľ dvojica neoznámila.

„Áno, je to pravda, vezmeme sa. Ľúbim ho a som s ním,“ povedala pre agentúru Associated Press (AP) Burton, ktorá sa snaží už niekoľko rokov o prepustenie milovaného zločinca. Osemdesiatročný rodák zo Cincinnati v Ohiu nemá právo na návštevy a to vrátane rodinných príslušníkov. Fanúšička však uviedla, že ako manželka bude môcť získať ďalšie informácie, ktoré by jej mohli pomôcť v úsilí o oslobodenie partnera.

Žena, ktorá vystupuje aj pod prezývkou Star, rozprávala o svadobných plánoch už minulý rok v rozhovore pre americký dvojtýždenník Rolling Stone. Manson však vlani v decembri tieto správy poprel. Burton pre AP v pondelok uviedla, že žiadne z jeho vtedajších vyjadrení neplatí.

Charles Manson, Susan Atkins
Charles Manson

Podľa informácií agentúry AP vedenie väznice povolenie na sobáš naozaj dostalo. Svadba sa bude môcť konať v priestoroch nápravného zariadenia. Dvojica si môže pozvať na uzavretie manželstva úradmi poverenú osobu a tiež desať hostí, ktorí nie sú väzňami.

Charles Manson, vlastným menom Charles Milles Maddox, sa preslávil ako vodca skupiny fanatikov, ktorých nazýval rodinou. Okrem iných, v auguste 1969 zavraždili herečku a manželku režiséra Romana Polańského Sharon Tate, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Leslie Van Houten, Patricia Krenwinkel, Charles „Tex“ Watson, Bruce Davis a Robert Beausoleil, ktorí patrili k takzvanej Mansonovej rodine, sú stále za mrežami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom