Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Je najmladším miliardárom na svete. Má 9 rokov a má zbierku luxusných áut

Mompha Jr
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mompha Jr youtube.com
reklama:
reklama:

Pochádza z Nigérie a je najmladším miliardárom na svete. Bolo mu iba šesť rokov, keď dostal od svojho otca svoje prvé bydlisko. Dnes má deväť rokov a má zbierku luxusných áut. Lieta z Nigérie do Dubaja súkromným tryskáčom.

Je najmladším miliardárom na svete

Muhammed Awal Mustapha, známy na sociálnych sieťach ako Mompha Jr. pochádza z Lagosu v Nigérii. Je synom Ismaila Mustapha, multimilionára. Ismail nepatrí k tým bohatým otcom, ktorí veria, že by ich deti mali zarábať imanie svojou tvrdou prácou, pretože jedine tak si budú môcť vážiť to, čo majú. Svojmu synovi začal pred pár rokmi dávať rozprávkovo drahé darčeky. Keď bolo Momphovi Jr. 6 rokov, dostal od otca luxusné sídlo.

Potom prišli na rad ďalšie štedré darčeky. Dnes je Momphovi Jr. 9 rokov a hoci stále musí jazdiť v detskej sedačke, vďaka otcovi už má zbierku luxusných áut. Jeho zbierka obsahuje najnovší model navrhnutý spoločnosťou Bentley. Chlapec cestuje súkromným lietadlom, nosí značkové oblečenie a užíva si luxusné jedlá.

Učí svojho syna dobrým vzorom? Ťažko očakávať, pretože svoje imanie zarobil sám pochybnými spôsobmi. Podľa správ v britskej tlači zarobil nigérijský boháč imanie praním špinavých peňazí. Muž je obvinený z nezákonného získania viac ako 10 miliónov libier. Začiatkom januára bol Ismail Mustapha znova zatknutý. Tentoraz kvôli 22 obvineniam, ktoré proti nemu vzniesla Komisia pre hospodárske a finančné zločiny v Nigérii. Bohatý muž bude postavený pred súd so svojou spoločnosťou Ismalob Global Investment Limited.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 14. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: