To je neuveriteľné! Cirkev vyhlásila, že povodne v Srbsku sú trestom za bradatú speváčku!

Zdieľať
Denmark Eurovision Song Contest
Singer Conchita Wurst representing Austria performs the song 'Rise Like a Phoenix' after winning the Eurovision Song Contest in the B&W Halls in Copenhagen, Denmark, Saturday, May 10, 2014.(AP Photo/Frank Augstein) sdfsdfg

Lídri srbskej pravoslávnej cirkvi sa zhodli, že súčasné ničivé povodne na Balkáne sú božím trestom za tohtoročné víťazstvo rakúskeho speváka s umeleckým menom Conchita Wurst na európskej pesničkovej súťaži Eurovízia. Podľa ich vo štvrtok zverejnených výrokov má „voda zmyť hriechy Balkánu“.

Patriarcha Irinej tvrdí, že „Boh poslal trest za nehanebnosti“ komunity neheterosexuálnych osôb. Podobný názor deklaroval aj čiernohorský metropolita Amfilohije. Povodne podľa neho „nie sú náhodou ale varovaním“ za víťazstvo rakúskeho transvestitu Toma Neuwirtha vystupujúceho pod umeleckým menom Conchita Wurst. Ako podľa medializovaných informácií Amfilohije povedal, „Boh poslal dažde, aby ľuďom pripomenul, že sa nemajú pridávať k divokým veciam“. Májové povodne na Balkáne si vyžiadali desiatky životov a desaťtisíce muselo opustiť svoje domovy.

Bosnia Flooding
This photo made available by the Slovenian Police shows an aerial view of a flooded area near the Bosnian town of Bosanski Samac, flooded by the river Sava, 200 kms north of the Bosnian capital, Sarajevo, on Monday, May 19, 2014. Tens of thousands of people have been evacuated in Serbia and Bosnia during the worst floods in a century.(AP Photo/Slovenian Police)

Obdobným vyhlásením sa v januári prezentoval aj poslanec zastupiteľstva britského mestečka Henley on Thames David Silvester. Oddaný katolík vyjadril názor, že dôsledkom minuloročného uzákonenia sobášov osôb rovnakého pohlavia boli búrky a následné záplavy v krajine. Miestny denník zverejnil Silvesterov list, v ktorom poslanec populárnej euroskeptickej Nezávislej strany poukazuje na jeho varovanie smerom k premiérovi Davidovi Cameronovi, ktorý minulý rok nakoniec pretlačil zákon o manželstvách neheterosexuálov. Premiér podľa neho „arogantne konal proti evanjeliu“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články