Je to možné? Ženu uhryzol had, ktorého mala tri mesiace naloženého v alkohole!

Zdieľať
China Snake
In this Jan. 28, 2013 photo, snake farm worker Zhu Liangfa played with a serpent at the Snake Culture Museum in Zisiqiao village, Zhejiang Province, China, known as China’s first snake village where raising more than 3 million snakes a year and they are used for traditional medicinal products and food. According to the 12 signs of the Chinese zodiac, the year 2013 marks the year of the snake. (AP Photo/Eugene Hoshiko)

Skutočne bizarný incident sa odohral v čínskom meste Harbin. Istá žena si pripravila obľúbenú čínsku tinktúru – hada naloženého v alkohole a po troch mesiacoch ju had uhryzol do prsta!

Túto ľudovú medicínu používajú ľudia po celej Číne pri rôznych zdravotných ťažkostiach, a žene, ktorú trápili problémy s kĺbmi, mal „hadí nálev“ uľaviť od bolestí.

Keď našla fľašku, v ktorej mala medicínu už 3 mesiace, zistila, že alkohol sa vyparil a v nádobe zostal len had. Preto sa rozhodla, že ho opäť zaleje a vtedy had ožil a uhryzol ju! Rodina ženu okamžite previezla do nemocnice a nič vážne sa jej nestalo.

Pýtaš sa, ako je možné, že had prežil 3 mesiace vo fľaši? Plaz bol zrejme v stave hibernácie a jeho metabolizmus bol spomalený. Navyše, to vraj nie je nič výnimočné – hady, ktoré sú naložené v tejto čínskej domácej medicíne, údajne dokážu prežiť pomerne dlho v prípade, že nádoba nie je vzduchostesná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom