To je úžasné! Tento pitbull zachránil život nepočujúcemu chlapčekovi! Pozri, čo sa stalo!

Zdieľať

Istý Nick Lamb spal, keď uňho doma vypukol požiar. Zobudil sa až na to, ako mu jeho pes, americký pitbullteriér Ace, oblizuje tvár.

Americký pitbullteriér menom Ace zachránil život nepočujúcemu chlapcovi, ktorý si nevšimol, že uňho doma vypukol požiar. Trinásťročný Nick Lamb z mesta Indianapolis sa v stredu popoludní rozhodol, že si zdriemne a pre väčšie pohodlie si zložil aj načúvací prístroj.

Počas toho ako spal, však v jeho dome začalo horieť. Na to, že niečo nie je v poriadku, ho upozornil Ace, ktorý prišiel k nemu do izby a vytrvalo mu oblizoval tvár, až kým sa nezobudil. Keď si Nick uvedomil, čo sa deje, zakryl si nos a ústa tričkom a spolu so psom opustili dom, ktorý bol už v tom čase v plameňoch. Vo štvrtok o tom informovala kapitánka miestneho požiarneho zboru Rita Reith.

Horizon33_2014-7-18_13-7-14

„Počúvame o psoch, ktorí budia ľudí štekotom, aby ich tak upozornili na požiar, no zatiaľ sme nepočuli o tom, že by niektorý z nich oblizoval tvár,“ vyjadrila sa Reith. Ako uviedla, tento prípad vyvracia fámy, ktoré hovoria, že pitbull je agresívne a nebezpečné plemeno.

Tínedžer podľa Reith absolvoval lekársku prehliadku, no hospitalizovať ho nemuseli. Okrem neho a psa sa v tom čase v dome nenachádzal už nikto ďalší. Majitelia nehnuteľnosti predpokladajú, že požiar spôsobil skrat v elektroinštalácii, ktorá sa nachádza v garáži. Škody na dome odhadli na 175-tisíc amerických dolárov (v prepočte viac ako 129-tisíc eur).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom