Je v Číne zločin mať škaredé deti? Manžel zažaloval svoju manželku

Zdieľať
rodina
rodina youtube.com

Všetci vieme, že zákony v rôznych krajinách sa môžu výrazne líšiť. V Ríme je nezákonné jesť a piť v blízkosti pamiatok. V Thajsku je nezákonné šliapať na menu. A v Číne? No, porodiť škaredé deti môže byť zločin. Číňan úspešne zažaloval svoju bývalú manželku za to, že mu dala dieťa, ktoré sa mu nepáčilo … možno. Prípadu sa tento týždeň dostalo veľkej pozornosti médií, ale vyzerá to, že celá vec je podvrh.

Muž menom Jian Feng pôvodne obvinil svoju bývalú manželku z nevery, keď videl svoje prvé dieťa. Je pre neho neuveriteľné, že mohol mať také „neuveriteľne škaredé“ dieťa. Keď testy DNA odhalili, že je skutočne jeho potomkom, Fengova vtedajšia žena priznala, že predtým, než sa spoznali, podstúpila kozmetickú operáciu v hodnote asi 100 000 dolárov. Feng požiadal o rozvod – a potom na ňu podal žalobu. Údajne vyhral. Sudca nariadil Fengovej bývalej žene, aby zaplatila viac ako 120 000 dolárov ako odškodné za to, že ho prinútila vziať si ju pod falošnou zámienkou.

Prípad bol údajne rozlúsknutý v roku 2012, ale nedávno vzbudil novú pozornosť po tom, čo sa objavila údajná rodinná fotografia. Prvá minuloročná správa hovorila, že rodina mala iba jedno dieťa, ale na takzvanej rodinnej fotografii boli tri. Fotka sa navyše prvýkrát objavila na internete pred viac ako rokom a ide vraj o reklamu na taiwanskú kliniku plastickej chirurgie.

Táto „nová“ fotografia Fenga a jeho rodiny je takmer určite falošná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom