Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jednému z najbohatších Američanov uniesli vnuka. Neuveríte, čo sa stalo po tom, čo odmietol zaplatiť výkupné

vnuk a dedko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
vnuk a dedko youtube.com
reklama:
reklama:

Príbeh muža, ktorý miloval peniaze viac, než svoju rodinu. Kto z nás by nechcel mať bohatých rodičov alebo starých rodičov? Aj keď sa to mnohým nemusí zdať tak, aj životy ľudí, ktorým to šťastie bolo dopriate, majú svoju tienistú stránku. Svoje by o tom vedel hovoriť John Paul Getty III., vnuk ropného magnáta a miliardára Johna Paula Gettyho. Ten bol totiž aj napriek výške svojho konta (v roku 1957 – 1,2 miliardy dolárov) neuveriteľne lakomý.

Svojej manželke dokonca raz vyčítal, že míňa príliš veľa peňazí na liečbu ich syna. To, že mu viac záleží na svojich peniazoch ako rodine, potvrdil vtedy, keď mu Kalabrijská mafia s názvom Ndrangheta uniesla vnuka. Ten mal vtedy iba 16 rokov a mnohí členovia rodiny si spočiatku mysleli, že sa nechal uniesť sám, aby od dedka vymámil peniaze. Jeho vtedajšia priateľka dokonca priznala, že Paul sa s touto myšlienkou pohrával. Výkupcovia však boli nekompromisní a žiadali 17 miliónov dolárov a Getty Jr. teda zašiel za svojím otcom, aby mu syna pomohol vykúpiť.

Ten však odmietol so slovami, že má ešte ďalších 13 vnúčat, ktoré by sa stali terčom únosov, keby výkupné zaplatil. Po niekoľkých mesiacoch dochádzala únoscom trpezlivosť a tak chlapcovi odrezali ucho a rodine ho poslali v obálke. V liste bolo napísané: „ Toto je Paulovo ucho. Pokiaľ sa rodina domnieva, že je to stále vtip, do desiatich dní dorazí jeho druhé ucho. Inými slovami, pošleme vám ho po častiach. V rovnakom liste znížili výkupné na 3,2 milióna eur. Keď prišlo poštou odrezané ucho, dedka to obmäkčilo a súhlasil, že zaplatí 2,2 milióna dolárov, ktoré si nakoniec odpočítal z daní.

Zostávajúce peniaze svojmu synovi len požičal a samozrejme nie zadarmo – musel mu podpísať súhlas so 4% úrokom. Po zaplatení výkupného bol mladý muž dňa 15. decembra 1973 objavený na istej talianskej pumpe, v naozaj zúboženom stave. Identifikovať ho dokázala až jeho matka, ktorá svojho syna nevidela celých 5 mesiacov. Po návrate domov presvedčila svojho syna, aby prostredníctvom telefónu starému otcovi poďakoval za pomoc, ale J. Paul Getty hovor odmietol prijať. Svojmu vnukovi len zaželal veľa šťastia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 28. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: