Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedol kamene a zvieratá v celku. Tento človek menom Tarrare bol skutočným žrútom

jedenie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
jedenie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Tarrare bol muž, ktorý sa narodil v roku 1772 vo Francúzsku a v roku 1790 sa pridal k vojsku. Bol schopný zjesť jedlo pre 15 ľudí. Dokonca jedol aj mačky v celku. Od armády dostával jedlo, ktoré by nakŕmilo 4 ľudí, ale ani to mu nestačilo. Znie to síce neuveriteľne, ale Tarrare nebol vôbec obézny, ba naopak. Vážil sotva 50 kilogramov. Lenže to, že Tarrare jedol toľko jedla, z ktorého by sa najedli aj iní vojaci, začalo veľa ľuďom vadiť. Čoskoro sa stal stredobodom záujmu a objektom výskumu niekoľkých lekárov. Napríklad Courvilla a Percyho. Poďme sa presunúť na začiatok jeho príbehu.

Výnimočný apetít mal už do detstva. Jedol toho toľko, že si ho rodičia doslova nemohli dovoliť a tak ho vyhodili z domu. Neskôr sa Tarrare pridal k skupinke prostitútov a zlodejov. Tarrare si privyrábal ako zabávač, kedy ukazoval ľuďom, čo všetko dokáže zjesť. Jedol kamene a živé zvieratá. Dokázal zjesť celého psa, mačku alebo úhora. Kamkoľvek sa Tarrare vydal, tam sa ho ľudia aj zvieratá báli. Okrem toho, že jedol naozaj veľa, to bol úplne normálny človek, zdravý, ako fyzicky, tak psychicky.

Bol to chudý mladík, ktorému potom, čo sa najedol, narástlo poriadne brucho. Keď sa vyprázdnil, natiahnutá koža na bruchu zrazu ochabla. Okrem toho, že mal na bruchu strie, tiež poriadne páchol a to kvôli tomu, že sa naozaj veľmi potil. Kvôli svojmu zápachu nemal takmer žiadnych priateľov. Po kariére zabávača vstúpil do vojska. Vojaci ho medzi sebou nechceli, avšak generál de Beauharnais ho považoval za dokonalého kuriéra. Tarrere dostal zásielku, ktorú prehltol a následne ju mal doručiť tak, že ju mal z tela dostal von. Lenže práca kuriéra mu veľmi dobre nešla. Kvôli obrovskému zápachu o ňom vedel naozaj každý vrátane nepriateľských vojakov Pruska, ktorí ho vo vojne proti Francúzsku zajali a mučili ho, kým im zásielku nevydal. Keď ju vojaci Pruska konečne získali, otvorili ju. Nachádzal sa v nej list, v ktorom stála otázka, či sa zásielka dostala do rúk nepriateľa. Generál, ktorý Tarreremu zásielku dal, chcel Tarrereho iba vyskúšať.

Prusi chceli Tarrereho obesiť, ale nakoniec si to rozmysleli a poslali ho späť ku generálovi. Následne bol z vojska prepustený. Navštívil už spomínaných doktorov Percyho a Courvilla, ale ani tí mu nedokázali pomôcť. Namiesto toho, aby o svoj apetít prišiel, bol viac a viac hladnejší. Jedného dňa sa dokonca stratilo malé dieťa a môžete hádať, na koho padlo obvinenie. Tarrere sa nakoniec v roku 1798 ocitol v nemocnici, kde zomrel na následky tuberkulózy. Orgány mal zničené, žalúdok mal enormnú veľkosť. Dodnes nie je jasné, ako je možné, že Tarrere tak veľmi jedol.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: