Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jurský svet sa stal najúspešnejšou tohtoročnou snímkou

Jurský svet
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Film režiséra Colina Trevorrowa si celosvetovo na konto pripísal už 1,513 miliardy amerických dolárov. Pre zaujímavosť – je to viac ako 1,3 miliardy eur. 

Dobrodružné sci-fi Jurský svet sa stalo filmom s najvyššími celosvetovými tržbami za rok 2015. Počas uplynulého víkendu prekonali tržby filmu Rýchlo a zbesilo 7.  Jurský svet sa stal zároveň historicky štvrtým najúspešnejším filmom, keď sú pred ním už iba snímky Avengers: Pomstitelia (2012) (1,519 miliardy dolárov), Titanic (1997) (2,186 miliardy dolárov) a Avatar (2009) (2,788 miliardy dolárov).

Sci-fi Jurský svet nadväzuje na snímky Jurský park (1993) a Stratený svet: Jurský park (1997) Stevena Spielberga a Jurský park 3 (2001) Joea Johnstona. Pred dvadsiatimi dvoma rokmi sa tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel z DNA dinosaurov na odľahlom ostrove vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tých čias sa však toho veľa zmenilo, park sa postavil na nohy a ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov.

Zamestnanci začnú dokonca experimentovať s novými druhmi, čo podporuje najmä manažérka Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá zvieratá vníma ako zdroj zárobku. Biológ Owen Grady (Chris Pratt) má však z tvorov, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium, obavy. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z dinosaurov odtrhne z reťaze a začne požierať zamestnancov aj návštevníkov parku, medzi ktorými sú aj synovci Claire. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 21. júla 2015Zdroj SITA, © SITA 2015
reklama:
reklama:
reklama: