Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kačica alebo králik? To, čo si vyberiete, vypovedá veľa o vašej povahe

kačka a králik
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
kačka a králik youtube.com
reklama:
reklama:

Kačica alebo králik? Čo vidíš na obrázku? Aj keď sa tento minitest môže zdať triviálny, odpoveď, ktorú uvediete, veľa vypovedá o vašej osobnosti. Prvýkrát vznikol obraz králika a kačice na konci 19. storočia. Vyšla v nemeckom časopise „Fliegende Blätter“. Niekoľko rokov po tejto publikácii použil ilustráciu vo svojom výskume americký psychológ Joseph Jastrow. Jastrow pracoval na optických klamoch a hľadal odpovede na otázku, aký je vzťah medzi našou osobnosťou a tým, ako veci vnímame.

Takýto jednoduchý test samozrejme neposkytne vyčerpávajúcu odpoveď na mnoho otázok, ale nepochybne nabáda k sebareflexii. Odpoveď nás možno prekvapí! Kačica alebo králik? V tomto teste neexistuje správna alebo zlá odpoveď. Stačí si urobiť chvíľku a pozrieť sa na obrázok. Nepozerajte sa príliš dlho a nerozmýšľajte.

kačka a králik
kačka a králikyoutube.com

Králik

Ak si na obrázku všimnete králika, znamená to, že ste empatický a citlivý človek. Nikdy nepoviete nie, keď vás niekto požiada o pomoc. Máte tiež obrovský inštinkt, ktorý vždy počúvate, čo vám pomáha vyhnúť sa problémom. Máte radi rýchlosť a pokrok, ste optimistickí ohľadom budúcnosti. Dokážete oceniť aj tie najmenšie veci. Máte však problém s dôverou druhým a otváraním sa novým vzťahom.

Kačica

Radi sa staráte o ostatných a radi trávite čas vo veľkej skupine. Priťahujete ľudí svojim vnútorným pokojom a ste náchylní stať sa vodcom. Snívate o založení vlastnej rodiny, pretože rodinné hodnoty sú pre vás nesmierne cenné.

Králik a kačica

Ak vidíte obe zvieratá súčasne, možno vás označiť za optimistického realistu. V každodennom živote sa riadite predovšetkým zdravým rozumom, ale keď je to nutné, dokážete zabudnúť na problémy a nazhromaždiť veľa sily na boj a dosahovanie cieľov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 11. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: