Kam na lyžovačku počas Veľkej noci? Zistite, kde sa ešte dá lyžovať

Zdieľať
Najky lyzovacka titulka tatry
Foto: Canva

Po veľkonočných sviatkoch sa lyžovanie na Slovensku blíži ku koncu. Z deviatich zostávajúcich stredísk len v niektorých je ešte možné si užiť zjazdovky.

V poslednom marcovom týždni, ktorý uzavrú veľkonočné sviatky, sa na Slovensku dá lyžovať už iba v niektorých strediskách. Ide o areály v najvyšších polohách vo Vysokých, v Nízkych a Západných Tatrách, ako aj v Malej Fatre a Kysuckých Beskydách.

Podľa turistického portálu Holiday Info zo stovky lyžiarskych centier zostalo otvorených ešte deväť, pričom k dispozícii je 42 lanoviek a vlekov, čo je desatina z ich celkového počtu. Lyžiari môžu využívať trate v dĺžke 66 kilometrov, čo je zhruba 17 % z pôvodnej dĺžky všetkých tratí takmer 400 kilometrov počas hlavnej zimnej sezóny.

Veľmi dobré podmienky na lyžovanie sú stále v piatich strediskách v Nízkych a vo Vysokých Tatrách. Jasná sever má 30 až 60 centimetrov snehu, Jasná juh 60, Tatranská Lomnica, vrátane Skalnatého plesa a Lomnického sedla, hlási 40 až 120, Štrbské Pleso 40 až 50 centimetrov. Veľmi dobré podmienky sú aj v areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese s 30 centimetrami.

Dobré podmienky sú v lokalite Roháče-Spálená v Západných Tatrách, kde je 50 až 70 centimetrov snehu, a tiež v stredisku Vrátna – Chleb v Malej Fatre so 40 centimetrami, kde sa lyžuje len koncom týždňa, aktuálne od štvrtka do nedele. Obmedzené podmienky boli v areáloch Žiar – Dolinky v Západných Tatrách a Veľká Rača v Kysuckých Beskydách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom