Katastrofické bleskové povodne v Česku! Autá zmetené v riekach a domy pod vodou

Zdieľať
Kolaz najky povoden cesko.jpg
Foto: Canva, www.facebook.com

Hasiči zachránili desať ľudí z rodinných domov. Podobná situácia zasiahla aj obce v okresoch Frýdek-Místek a Domažlice, pričom Český hydrometeorologický ústav varuje pred ďalšími búrkami a vysokými teplotami.

Búrky, ktoré vo štvrtok zasiahli Česko, na viacerých miestach so sebou priniesli bleskové povodne. V okrese Přerov prívalové povodne zasiahli dovedna sedem obcí.

V obci Šišma bola vlna taká silná, že zmietla aj autá a niektoré skončili v koryte rieky. Pre portál Novinky.cz to v piatok povedala hovorkyňa krajských hasičov Lucie Balážová. Hasiči tiež z rodinných domov a neprístupných miest zachránili desať ľudí.

Blesková povodeň zasiahla aj obce Pržno a Blaška v okrese Frýdek-Místek. Hasiči tam v súvislosti s búrkou od štvrtka večera do piatka rána zasahovali pri 33 udalostiach.

Už skôr počas dňa blesková povodeň zasiahla obec Blížejov v okrese Domažlice. Voda zasiahla desiatky domov, školu aj domov pre seniorov. Voda tam pritom udrela už po druhý raz za krátky čas.

Silné búrky v Česku pritom majú udrieť aj v piatok a očakávajú sa aj v sobotu. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahy pred búrkami aj vysokými teplotami, ktoré by mali potrápiť časti krajiny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom