Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Keď šli autority navštíviť najstaršieho muža Tokia, zistili, že je už 30 rokov mŕtvy, no jeho rodina to tajila

Sogenkatotitulna.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Sogen Kato. Tento muž mal byť podľa záznamov najstarším mužom Tokia. Keď mu ale mestské autority prišli zablahoželať k jeho 111. narodeninám, v byte našli jeho prirodzene mumifikované pozostatky, ležiace v posteli.

Podľa vyhlásení mal byť Kato v tom čase už tridsať rokov mŕtvy. Podozrenie na celú situáciu prišlo po tom, keď sa autority rozhodli Japonca navštíviť na jeho adrese, no jeho pravnučka im odkázala, že Kato si neželá nikoho vidieť. Tí sa v danom roku snažili muža navštíviť niekoľkokrát, no keď sa ukázali pri jeho bydlisku, rodina ich vyslovene odháňala.

Https://www.maxpixel.net/City Skyscraper Japan Tokyo Urban Building 217878
Foto: www.imgur.com

Autoritám to prišlo veľmi podozrivé, a preto sa rozhodli privolať políciu, aby celú situáciu prešetrila. Polícia sa do domu nakoniec dostala a zistila, že v posteli ležia vysušené pozostatky Sogena Kata, ktorý mal na sebe spodnú bielizeň a pyžamo a bol prikrytý perinou.

Https://fr.wikipedia.org/wiki/Fichier:SogenKatoHome.svg
Foto: www.imgur.com

Jeho príbuzní polícii povedali, že sa do izby zabarikádoval pred viac ako tridsiatimi rokmi a rozhodol sa stať žijúcim Buddhom. Rodina však počas týchto rokov dostala dohromady 9,5 milióna jenov (cca. 73 000 €), ako vdovský príspevok, ktorý prichádzal na Katov účet, vzhľadom na to, že mu pred rokmi zomrela manželka.

Kato.jpg
Foto: www.imgur.com

Peniaze boli z účtu samozrejme vyberané, no nikomu sa s Katom nepodarilo skontaktovať.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Police_in_Omotesando,_Tokyo.jpg
Foto: www.imgur.com

„Jeho rodina musela vedieť, že bol po celé tie roky mŕtvy, a tvárila sa, akoby sa nič nestalo. Je to desivé…“ povedal Yutaka Muroi, mestský funkcionár. Viete si predstaviť, že by ste v byte 30 rokov schovávali telo svojho mŕtveho príbuzného, len aby ste z neho vyťažili peniaze?

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 9. júla 2018Zdroj www.bbc.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.