Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kedy podľa Ursuly von der Leyenovej naplno udrie nová mutácia? Je na omikron EÚ pripravená?

Ursula_von_der_leyen.jpg
Foto: SITA/AP
reklama:
reklama:

BRUSEL 15. decembra (SITA/AP) – Podľa predsedníčky Európskej komisie (EK) Ursuly von der Leyenovej sa očakáva, že variant koronavírusu omikron sa do polovice januára stane v Európskej únii (EÚ) dominantným. Konštatovala však, že blok je na boj proti omikronu dobre pripravený, keďže 66,6 percenta jeho obyvateľov je proti koronavírusu už úplne zaočkovaných.

Ursula von der Leyenová v stredu vyjadrila presvedčenie, že EÚ má „silu“ a „prostriedky“ na prekonanie pandémie ochorenia COVID-19, hoci vyjadrila sklamanie z toho, že oslavy na konci roka opäť naruší pandémia. „Rovnako ako mnohí z vás som smutná, že tieto Vianoce opäť zatieni pandémia,“ povedala šéfka EK. „Sme svedkami toho, že rastie počet chorých ľudí, zväčšuje sa záťaž nemocníc a, bohužiaľ, zvyšuje sa počet úmrtí,“ dodala.

Vďaka vysokej miere zaočkovanosti v EÚ a dostupnosti vakcín je podľa Ursuly von der Leyenovej Európa teraz v lepšej pozícii na boj proti vírusu. Uviedla, že viac ako 300 miliónov ľudí v bloku je úplne zaočkovaných a 62 miliónov ľudí dostalo posilňujúcu dávku vakcíny. „Prvotné údaje o omikrone nám ukazujú, že očkovanie tromi dávkami je najlepšou ochranou proti novému variantu,“ dodala.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 15. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: