Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kolíková sa vyjadrila k včerajšej rekonštrukcii udalostí v súvislosti s úmrtím Lučanského!

Milan Lučanský
Milan Lučanský Foto: SITA/Úrad vlády SR
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 26. januára (SITA) – Ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (nom. SaS) mrzí, že k rekonštrukcii udalostí v súvislosti s úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského prišlo po takom dlhom čase. Uviedla to dnes po rokovaní vlády. Doplnila, že Zbor väzenskej a justičnej stráže vo veci poskytol maximálnu súčinnosť. „S ohľadom na sústavu, ktorú máme pre vyšetrovanie, ministerka spravodlivosti tam nemá žiadnu rolu,“ povedala s tým, že k tomu nemá žiadne informácie.

V prešovskej väznici 25. januára vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby vykonával rekonštrukciu udalostí v súvislosti s úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Zúčastňil sa na ňom aj generálny prokurátor Maroš Žilinka, dozorujúci prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov, znalci a splnomocnenci poškodených.

Bývalý prezident Policajného zboru SR Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. V prvej polovici decembra podstúpil operáciu po tom, ako sa podľa vlastných slov v cele zranil. Lučanský bol väzobne stíhaný pre obvinenie v kauze Judáš. Po jeho smrti stíhanie zastavili.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 26. januára 2022
reklama:
reklama:
reklama: