Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krajina sa pripravuje na utečencov z Ukrajiny! „V najhoršom prípade nehovoríme o stovkách alebo tisícoch, ale o oveľa väčšom množstve,“ uviedol námestník!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

VARŠAVA 14. februára (SITA/AP) – Poľsko dúfa, že situácia na Ukrajine sa nebude vyhrocovať, pripravuje sa však na akúkoľvek možnosť vrátane prijatia veľkého počtu utečencov. Vyhlásil to v pondelok námestník ministra zahraničných vecí Marcin Przydacz. „V najhoršom prípade nehovoríme o stovkách alebo tisícoch, ale o oveľa väčšom množstve,“ uviedol Przydacz pre rozhlasovú stanicu Radio Plus. Ako dodal, ministerstvo vnútra už mnoho týždňov pripravuje vnútorné scenáre, infraštruktúru a plány. Ich súčasťou je umiestnenie utečencov v ubytovniach, internátoch, športových zariadeniach a na ďalších miestach.

Poľsko v posledných rokoch, najmä po ruskom vpáde na Ukrajinu v roku 2014, prijalo veľký počet ukrajinských ekonomických migrantov. Ukrajinci zaplnili medzery na poľskom trhu práce a v krajine sú vo veľkej miere vítaní.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 14. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: