Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kráľ zločinu ale aj úteku? Zločinec, ktorý neustále uteká z väzenia a to naozaj zvláštnymi spôsobmi

Väzeň
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
väzeň www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Raz vyhodil do vzduchu päť dverí vo väznici, druhýkrát z nej vyletel helikoptérou. Najznámejší francúzsky zločinec Rédoine Faido, prezývaný kráľ útekov. Jeho úteky často pripomínajú akčné hollywoodske filmy. Rédoine sa narodil v roku 1972 vo francúzskom Creil do rodiny alžírskych prisťahovalcov.

Kriminálnik sa z neho stal celkom skoro. Už v 90. rokoch stál na čele zločineckého gangu, ktorý mal na svedomí množstvo ozbrojených lúpeží. Lúpeže často robil naozaj geniálnym spôsobom. Dokonca sa vyjadril, že sa nechal inšpirovať akčnými filmami. V roku 1997 napríklad prepadol so svojimi komplicmi vozidlo bezpečnostnej služby. Na hlavách mali všetci hokejové masky.

Prvýkrát bol zadržaný v roku 1998 a bol odsúdený na 30 rokov. Nakoniec bol predčasne prepustený a v roku 2009 dokonca vydal knihu. Vďaka tomu si vyslúžil prezývku spisovateľ, ktorá bola o rok neskôr zmenená na „Kráľ útekov“. V roku 2010 bol obvinený a odsúdený za ďalšie ozbrojené lúpeže. Tým porušil podmienku a vrátil sa do väzenia na ďalších 25 rokov. Lenže v roku 2013 utiekol. Použil výbušniny, ktorými vyhodil do vzduchu päť bezpečnostných dverí vo väznici. Vzal si štyroch rukojemníkov a vo vlastnom aute z väzenia unikol. Neskôr auto zapálil. Bol naň vydaný celoeurópsky zatykač a o mesiac neskôr bol zadržaný.

Ďalší útek, ktorý by sa pokojne mohol objaviť v hollywoodskych filmoch, urobil v júli tohto roku. S pomocou svojich troch komplicov sa mu podarilo z väznice odletieť helikoptérou. Na slobode vydržal viac ako 3 mesiace. Kráľ únikov je momentálne opäť za mrežami. Je umiestnený vo väznici s naozaj vysokým stupňom ostrahy a bude pozorne sledovaný. Uvidíme, či sa Kráľ únikov ešte niekedy ukáže, za čo si svoju prezývku zaslúžil.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 19. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: