Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krásny príbeh. Tučniak každý rok prepláva osemtisíc kilometrov, aby sa mohol stretnúť so svojim záchrancom.

Man saves penguin returns swims 5000 miles 18.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: youtu.be
reklama:
reklama:

V Brazílii je nelegálne chovať doma voľne žijúce divé zvieratá. Napriek tomu prichádza tento tučniak menom Dindim každý rok za svojim najlepším priateľom.

71-ročný dôchodca a príležitostný rybár Joao Pereira de Souza našiel tohto tučniaka na pláži. Bol celý od oleja a chýbalo málo, aby neprežil. Joao sa ho však ujal, postaral sa oň a malý tučniak, ktorý dostal meno Dindim, sa zotavil.

Problém však bol v tom, že sa na svojho záchrancu naviazal natoľko, že ho nechcel opustiť. Napokon však od neho odišiel, no nie nadlho.

Po roku čakalo na rybára obrovské prekvapenie. Dindim ho prišiel navštíviť a od roku 2011 to robí každý rok. „Mám rád Dindima, je pre mňa ako dieťa a verím, že aj on má rád mňa,“ povedal rybár pre Globo TV. Dodal, že zviera nedovolí nikomu inému, aby sa ho dotkol. Každého, kto ho chce pohladkať, ďobne. Joao ho môže sprchovať, kŕmiť sardinkami a nosiť ho na rukách. Nikomu inému tu Dindim nedovolí.

„Všetci mi hovorili, že sa už ku mne nevráti. Dindim však prichádza každý rok.“

Man saves penguin returns swims 5000 miles 17.jpg
youtu.beFoto: youtu.be

Biológ Joao Paulo Krajewski pre denník Independent uviedol: „Nikdy som nič podobné nevidel. Myslím si, že tučniak verí, že Joao je členom jeho rodiny a že je pravdepodobne tiež tučniak. Keď ho vidí, vrtí chvostom od radosti ako pes a od vzrušenia gága.“

Man saves penguin returns swims 5000 miles 5 1.gif
youtu.beFoto: youtu.be

Tučniaci sa dožívajú približne 25 rokov a sú známe tým, že sú verní, s jedným partnerom zostávajú až do smrti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 10. marca 2016Zdroj youtu.be © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: