Kríza v strane?! Šimkovičová zotrela Kuffu s jeho návrhom na intronizáciu Krista za kráľa Slovenska

Zdieľať
Najky titulka 14 2.jpg
Foto: SITA/Národná rada SR, Milan Illík

Ministerstvo kultúry sa zaplietlo do nečakaného škandálu, keď štátny tajomník Štefan Kuffa avizoval iniciatívu intronizácie Krista za kráľa Slovenska. Ministerka kultúry odmieta podporu a biskupi sa od toho tiež dištancujú.

Intronizácia Krista za kráľa Slovenska je iniciatívou štátneho tajomníka Ministerstva kultúry (MK) SR Štefana Kuffu (nominant SNS). Ako uviedla ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS), s Kuffom si záležitosť vydiskutovali a rezort takúto iniciatívu vyvíjať nebude. Šimkovičová zdôraznila, že je to mimo ministerstva kultúry.

Štátny tajomník MK SR Kuffa pred časom v rámci úvodnej omše Trnavskej novény za ministerstvo kultúry verejne prisľúbil, že budú iniciovať intronizáciu Krista za kráľa Slovenska. Obrátil sa i na prítomných biskupov a poprosil ich o zasvätenie Slovenska Kristovi Kráľovi, a to za prítomnosti celej vlády i všetkých biskupov.

Konferencia biskupov Slovenska sa od Kuffových slov dištancovala. V stanovisku uviedla, že chrám je miestom modlitby a nemal by v ňom byť priestor na apely rozdeľujúce veriacich.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom