Kríza vo vzťahu Fico - Pellegrini? Stojí za tým vláda s fašistami

Zdieľať
Kolaz najky fico pellegrini uhrik.jpg
Foto: SITA/Diana Černak

Pellegrini jasne vyjadril svoj postoj k možnej spolupráci s hnutím Republika po voľbách. Varuje Roberta Fica a hovorí, že žiadna vláda s fašistami nie je akceptovateľná.

Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini varuje predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica pred vládou s hnutím Republika.

„Robert, vládou s fašistami sa ani nestraší a ani nevyhráža. Hlas-SD ani ja osobne sa na takej vláde nikdy nebudeme podieľať,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Strana Hlas-SD si určila tri podmienky pre vstup do vlády – zavedenie trinásteho dôchodku, silná ruka štátu v strategických podnikoch a vyrovnanie regionálnych rozdielov. Zároveň však Pellegrini tvrdí, že si nevie predstaviť, ako by tieto podmienky dokázali presadiť s progresívnymi alebo liberálnymi stranami.

„Máme aj štvrtú podmienku. Nijakým spôsobom nemôže byť ohrozené členstvo Slovenska v EÚ a NATO a bude ním priamo ohrozené, ak bude Smer-SD po voľbách spolupracovať s Republikou,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom