Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kríže na rôznych miestach na Slovensku dotvárajú ich atmosféru

Sni mka obrazovky 2018 08 07 oa10.58.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Kríž je najuniverzálnejší z jednoduchých symbolických znakov. Je hlavným symbolom kresťanstva. Vybrali sme niekoľko miest na Slovensku, ktorých súčasťou je aj kríž. Do komentárov nám môžete napísať, ak o takých miestach ešte viete.

Kríže súčasťou kalvárií

Kríže sú u nás častokrát súčasťou kalvárií, teda miest, ktoré symbolizujú Krížovú cestu Ježiša Krista. Vidieť ich tak môžete okrem iného napríklad na Nitrianskej kalvárii.

Miléniový kríž

Veľmi peknou a zaujímavou cirkevnou atraktivitou, ktorú nájdete na Záhorí je Miléniový kríž. Jedná sa o 27 metrov vysoký kríž, postavený neďaleko mesta Senica pri obci Rybky. Jedná sa o slovenský unikát.

Tri kríže nad Pernekom

Nad záhorskou obcou Pernek pútajú pozornosť tri kríže na úpätí vrchu.

Kríže na vrcholoch slovenských kopcov

Kríže sa nachádzajú aj na vrcholoch viacerých slovenských kopcov. Jeden taký je aj na Veľkom Rozsutci či na Kráľovej Studni v Malej Fatre.

Symbolický cintorín v Tatrách

Symbolický cintorín je pamätné miesto v blízkosti Popradského plesa pod západnými stranami Ostrvy, kde v limbovom poraste sa nachádza symbolický cintorín na pamiatku tých, čo nechali svoje životy vo Vysokých Tatrách a výnimočne i Tatrancov, ktorí zahynuli vo svetových horách.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. augusta 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: