Krvavá tragédia na Hrade bosoriek: Bolo úmrtie mladej študentky spôsobené prekliatím?

Zdieľať
Hrad bosoriek
Foto: Youtube - koláž Najky.sk

Poľovníci objavili počas januára v roku 1992 ľudské telo. Patrilo 12-ročnej Shande Sharer, ktorá zomrela krutou a bolestivou smrťou.

Milostné trojuholníky nikdy neveštia nič dobré. Je to aj prípad trojice Američaniek, ktorý sa odohral už pred viac ako 30 rokmi, avšak jeho brutalita šokuje dodnes. Je desivé, kam až dokáže dohnať ohrdnutú ženu žiarlivosť.

Intímne milostné listy

Hlavnou postavou prípadu je Shanda Sharer, ktorá sa narodila v roku 1979 v americkom štáte Kentucky. Manželstvo jej rodičov však nevydržalo a rozviedli sa. Po rozvode sa matka Shandy opäť vydala a rodina sa presťahovala do iného mesta.

Shanda bola v starej škole členkou tímu roztlieskavačiek a mala tam kamarátky. Po presťahovaní sa začala navštevovať novú školu, kde sa spoznala so staršou spolužiačkou, 16-ročnou Amandou Heavrin.

Hrad bosoriek
Shanda Sharer. Foto: Youtube

Dievčatá sa rýchlo zblížili a stali sa z nich blízke kamarátky. Neostalo však len pri tom. Amanda prejavila v listoch, ktoré si dievčatá navzájom písali, Shande city. Ich listy naberali čoraz intímnejší charakter.

Amanda nabrala odvahu a Shandu pozvala na októbrový školský ples, pričom navrhla, že pôjdu ako pár. Shanda súhlasila. Dievčatá spolu na plese tancovali a bozkávali sa.

Netušili však, že na plese bude aj 16-ročná Melinda Loveless, bývalá priateľka Amandy. Melinda sa s Amandou stále rozchádzala a schádzala. Čakala, že jej expartnerka sa k nej vráti. Keď však Melinda zbadala na tanečnom parkete svoju lásku s inou ženou, pocítila obrovskú žiarlivosť. Rozbehla sa k Shande a zhodila ju na zem. Následne však zakročila Amanda, ktorá úder Melinde vrátila.

Hrad bosoriek
Shanda Sharer. Foto: Youtube

Mrazivá pomsta

Od tanečného plesu bola Melinda posadnutá pomstou. Shande sa na verejnosti vyhrážala a čoskoro začala hovoriť o vražde mladej študentky.

Shande sa počas vzťahu s Amandou výrazne zhoršil školský prospech, čo si všimla jej matka. Keď sa dozvedela o romániku svojej dcéry so staršou Amandou, rozhodla sa poslať Shandu do inej školy. V novej škole sa jej darilo a našla si nové kamarátky. Amanda sa ju stále snažila kontaktovať. Shanda však už nemala o vzťah záujem a celé sa to rozhodla ukončiť.

Písal sa 10. január, keď sa Melinda spolu s tromi tínedžerkami Laurie, Hope a Toni rozhodla uskutočniť svoj diabolský plán. Dievčatá sa neskoro večer doviezli k domu, v ktorom Shanda trávila víkend so svojím otcom.

Keď Shanda otvorila dvere, dievčatá si vymysleli, že sú kamarátky Amandy, ktorá ju chce ešte naposledy vidieť. Mladá študentka súhlasila a povedala dievčatám, aby sa vrátili, keď zaspí jej otec. Dievčatá sa po ňu o nejakú dobu vrátili a naložili ju do auta. Shanda však netušila, že na zadnom sedadle auta sa skrývala Melinda s nožom.

Ohrdnutá expriateľka sa Shande vyhrážala, že ak sa neprizná, že jej ukradla Melindu, podreže jej hrdlo. Shanda sa v snahe o záchranu života priznala, avšak to Melinde nestačilo. Melinda presvedčila zvyšné dievčatá, aby šoférovali na odľahlé miesto. Dievčatá si mysleli, že Melinda chce Shandu len vystrašiť, avšak veľmi sa mýlili.

Upálená zaživa

Dievčatá mučili Shandu dlhých sedem hodín. Najprv ju vzali na skládku odpadu blízko lesnej cesty. Vyzliekli ju a udierali po celom tele. Potom sa pokúsili podrezať Shande hrdlo, avšak s tupým nožom to nedokázali. Namiesto podrezania ju škrtili lanom a bodali nožom do hrudníka.

Keď si už mysleli, že mladá študentka je mŕtva, naložili jej telo do auta. Odviezli sa do domu jednej z nich, kde sa umyli a pili limonádu. Z auta počuli zvuky a uvedomili si, že Shanda stále žije.

Dievčatá naštartovali auto a zamierili na benzínovú pumpu, kde si kúpili fľašu Pepsi. Po vypití nápoja fľašu vyprázdnili a naplnili ju benzínom. Auto odparkovali na odľahlom mieste neďaleko miesta prezývaného Hrad bosoriek. Shanda ticho šepkala slovo mamička. Úbohé dievča poliali benzínom, zapálili a odišli.

Zatknutie a usvedčenie

Po vražde sa dievčatá tvárili, že sa nič nestalo a zamierili na raňajky do známeho fast foodu. Návštevníci ich počuli, ako prirovnávali klobásu k akejsi spálenej Shande.

V to isté ráno našli dvaja poľovníci mŕtve telo Shandy. Rozbehlo sa vyšetrovanie. Melinda sa priznala Amande, čo spáchala a tá sľúbila, že nikomu nič nepovie.

Ešte v ten večer však prišli na policajnú stanicu rodičia s dcérami Toni a Hope, ktoré nedokázali mlčať a porozprávali polícii podrobné detaily vraždy. Na druhý deň boli vo väzbe všetky štyri tínedžerky.

Všetky štyri boli súdené ako dospelé a prijali dohodu o vine a treste, aby sa vyhli trestu smrti. Mladšie dievčatá Toni a Hope sa menej podieľali na mučení, spolupracovali s políciou a dostali nižšie tresty (Toni dostala 20 rokov, Hope 50 rokov). Toni prepustili už po 9 rokoch, avšak Hope si odsedela 14 rokov.

Melinda a Laurie dostali po 60 rokov. Prečo však dostala Laurie rovnaký počet rokov ako Melinda, ktorá prišla s nápadom vraždiť? Laurie bola problémová tínedžerka. Chodila s oholenou hlavou a venovala sa okultným praktikám. V rozhovore Laurie povedala, že Shandu vôbec nepoznala, avšak vymklo sa to celé spod kontroly. Matka tínedžerky uviedla, že podľa slov Laurie je jej osudom niekoho chladnokrvne zavraždiť.

Melinda mala ťažké detstvo. Jej otec ju spolu so súrodencami sexuálne zneužíval. Vo väzení sa venuje trénovaniu šteniatok, ktoré sa stávajú asistenčnými psami pre zdravotne postihnutých ľudí. Melindu trénujúcu psov videla prostredníctvom videa matka Shandy. Rozhodla sa, že vrahyni svojej dcéry daruje šteniatko Angel, aby ho vycvičila vo väzení.

Hrad bosoriek
Melinda Loveless. Foto: Youtube

Hrad bosoriek

O tomto opustenom mieste v americkom štáte Indiana kolujú príbehy, ktoré hovoria o tom, že v lese počuť smiech malého dievčaťa a hlasné údery. Ľudia údajne videli bielu pohybujúcu sa hmlu.

Hrad bosoriek
Hrad bosoriek. Foto: Youtube

Podľa legendy tam bývali pred rokmi bosorky. Miestni obyvatelia ich však vyhnali a zavraždili. Bosorky mali ešte pred smrťou prekliať svoj domov.

Hrad bosoriek sa stal predmetom mnohých paranormálnych vyšetrovaní. Miestni obyvatelia sa snažia o to, aby na pozemok nikto nevstupoval.

Hrad bosoriek
Hrad bosoriek. Foto: Youtube
Hrad bosoriek
Hrad bosoriek. Foto: Youtube
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom