Ktorá sociálna sieť je najpopulárnejšia u generácie Z a ktorá u mileniálov?

Zdieľať
sociálna sieť
sociálna sieť www.gettyimages.com

Obe tieto skupiny sú s mobilnými telefónmi plne zžité a ich schopnosť pracovať s technológiami je relatívne na rovnakej úrovni, napriek tomu každá preferuje iné platformy pre komunikáciu. Mileniáli uprednostňujú plnovýznamové sociálne siete, ktoré nie sú nijako zložité na pochopenie, a pohybujú sa väčšinou len na jednej z nich. Generácia Z má naopak vo svojich telefónoch pokojne nainštalovaných aplikácií niekoľko a niektoré z nich nemajú z pohľadu starších ľudí žiadny zmysel.

Relatívne nový objav, BeReal, kedy sa raz za deň objaví upozornenie, že máte 2 minúty na to sa odfotiť a zároveň s tým, čo je pred vami, je pre mnohých absolútny prežitok. Rovnako tak Snapchat, kde pokiaľ si chcete udržať rad, musíte každý deň odfotiť nejakú fotku a poslať ju vami vybraným priateľom. Staršia generácia v tom nevidí žiadny zmysel, zatiaľ čo generácia Z tým žije.

Facebook jednou nohou v hrobe

Táto sociálna sieť už je vskutku populárna len medzi našimi rodičmi prípadne starými rodičmi, mladí ju používajú len kvôli Messengeru a inak na komunikáciu preferujú Instagram. Najobľúbenejšia platforma generácie Z je však TikTok. Denne na nej trávia aj niekoľko hodín a napriek tomu, že to je prevažne zabijak času, sa na nej dá aj veľa veciam naučiť. Okrem vtipov a zaujímavých videí je tu totiž množstvo účtov s receptami, návodmi a tipmi na uľahčenie denných aktivít.

Tiež môžete sledovať fitness účty pre inšpiráciu na cvičiace série alebo sa stať súčasťou akejkoľvek komunity a nájsť tu svoje spriaznenie duše. Veľmi populárny je #booktok, kde množstvo zapálených čitateľov debatujú o názoroch, teóriách a vzájomne si odporúčajú knihy. TikTok je taká modernejšia verzia YouTube, hoci na rozdiel od neho ponúka len krátke videá, a nezaberú toľko času. Vzhľadom k tomu, že dnešná doba je charakterizovaná nedostatkom času, nie je divu, že je aplikácia tak populárna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom