Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ktorá sociálna sieť je najpopulárnejšia u generácie Z a ktorá u mileniálov?

sociálna sieť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sociálna sieť www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Obe tieto skupiny sú s mobilnými telefónmi plne zžité a ich schopnosť pracovať s technológiami je relatívne na rovnakej úrovni, napriek tomu každá preferuje iné platformy pre komunikáciu. Mileniáli uprednostňujú plnovýznamové sociálne siete, ktoré nie sú nijako zložité na pochopenie, a pohybujú sa väčšinou len na jednej z nich. Generácia Z má naopak vo svojich telefónoch pokojne nainštalovaných aplikácií niekoľko a niektoré z nich nemajú z pohľadu starších ľudí žiadny zmysel.

Relatívne nový objav, BeReal, kedy sa raz za deň objaví upozornenie, že máte 2 minúty na to sa odfotiť a zároveň s tým, čo je pred vami, je pre mnohých absolútny prežitok. Rovnako tak Snapchat, kde pokiaľ si chcete udržať rad, musíte každý deň odfotiť nejakú fotku a poslať ju vami vybraným priateľom. Staršia generácia v tom nevidí žiadny zmysel, zatiaľ čo generácia Z tým žije.

Facebook jednou nohou v hrobe

Táto sociálna sieť už je vskutku populárna len medzi našimi rodičmi prípadne starými rodičmi, mladí ju používajú len kvôli Messengeru a inak na komunikáciu preferujú Instagram. Najobľúbenejšia platforma generácie Z je však TikTok. Denne na nej trávia aj niekoľko hodín a napriek tomu, že to je prevažne zabijak času, sa na nej dá aj veľa veciam naučiť. Okrem vtipov a zaujímavých videí je tu totiž množstvo účtov s receptami, návodmi a tipmi na uľahčenie denných aktivít.

Tiež môžete sledovať fitness účty pre inšpiráciu na cvičiace série alebo sa stať súčasťou akejkoľvek komunity a nájsť tu svoje spriaznenie duše. Veľmi populárny je #booktok, kde množstvo zapálených čitateľov debatujú o názoroch, teóriách a vzájomne si odporúčajú knihy. TikTok je taká modernejšia verzia YouTube, hoci na rozdiel od neho ponúka len krátke videá, a nezaberú toľko času. Vzhľadom k tomu, že dnešná doba je charakterizovaná nedostatkom času, nie je divu, že je aplikácia tak populárna.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 19. januára 2023
reklama:
reklama:
reklama: